Violete inflorite II

daisy111

Active Member
Fetelor sunt superbe florile voastre!!! :visator:
Aimee imi place tare mult micuta,imi plac astea ca sunt mici si foarte florifere. :indragostit: RS Jar Ptita este o minunatie,cand vei avea frunza de vanzare,sa ma pui si pe mine pe lista,imi place super mult!!! :visator:
Deea,astazi am pus frunzulita la prins. :hug: Este superba batuta ta. :indragostit:
Cornelus,eu chiar ma gandeam zilele trecute ce iti fac minunatele violete,nu vazusem prea multe poze si stiu ca doar esti mamica lor,asa te-am cunoscut eu. :hug:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Aimee Jar Ptita-ul meu e foarte albastru :rofl: are doar un strop de galben. Dar mai am rabdare, cine stie? Poate urmatoarele flori vor fi mai galbioare.

Daisy astea sunt toate pozele pe care le-am facut anul asta:
http://cornelia2012.sunphoto.ro/Violete_II
N-am reusit sa pozez chiar tot, iar altele inca n-au inflorit.
 

Aimee

Member
Daisy am retinut, deocamdata e inca micuta, nu are prea multe frunze. A suferit mult vara trecuta cand era pui din cauza caldurii, credeam ca o pierd. Ca s-o stimulez sa isi revina i-am taiat frunzele vechi, nici nu ma asteptam sa infloreasca, a fost o surpriza.

Cornelia, daca are totusi un strop de galben, eu zic ca sunt sanse sa fie mai pronuntat la urmatoarea inflorire. Eu am observat ca pe masura ce se maturizeaza planta se apropie si floarea mai mult de descriere. Sunt foarte frumoase si infloricioase violetele tale :D
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Aimee uite si ultima floare de Jar Ptita:

Eu zic ca se straduieste.

Fetelor sper ca saptamana viitoare sa reusesc sa fac o lista cu varietatile de la care sunt disponibile frunze. Unele vor fi pentru schimburi, altele pentru vanzare. Vedem atunci cum facem.
 

Aimee

Member
Si eu zic ca se straduieste, trebuie doar putina rabdare. La mine Looking Glass abia la a 3-a inflorire a inceput sa dea semne ca ar fi ce trebuie si abia la a 4-a a inflorit bine. Deci cred ca asa sunt unele varietati, putin mai pretentioase.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator


nu stiu cum se numeste dar e minunata.Daca imi zice cineva denumirea zic si eu multu. :D
 

ena

Member
Foarte frumoase!
Rose eu te sfatuiesc sa rupi floarea sport si eventual sa pui la prins una din frunzele situate sub floarea inflorita corect.
 

doina

Member
La urmatoarea inflorire se va stabiliza si va inflori ori albastru ori cu fantasy, ea stie cum.
 

Rose

Active Member
Va multumesc, dragele mele! Mi-ar placea sa infloreasca asa mereu :D , tare mai imi plac jocurile astea de culori!
 

Aimee

Member
Rose si mie imi place cum ti-a inflorit, ar fi tare frumos sa infloreasca mereu asa, e ceva deosebit.

Va pun si eu o poza cu una din cele ”vechi”, dar care infloreste bogat

 

ruxitzika

Well-Known Member
Moderator
Frumusele foc...ca de obicei.
Trebuie sa vi le arat si eu pe ale mele, am intarziat cu sesiunea foto si florile sunt cam pe trecute :oops:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Alte pitice la primele flori:



Hai Ruxi, iti fac galerie. ;-)
Aimee harnicuta foc. Bravo ei si tie. :hug:
 
Sus