Violete inflorite II

Dea

Active Member
Rose, sunt ambele absolut superbe! Felicitari! :clap: Plantele de la Arina sunt extrem de sanatoase si au o dezvoltare frumoasa!
 

ghia_don

Active Member
Foarte frumoase , nu am cuvinte!!
Au fost prima mea dragoste :D ..
Acum le-am cam rarit, pentru ca am avut o perioada in care am pierdut multe si mi-am propus sa iau o pauza de violete. Sa vad cit ma tine ;-)
 

zi_inflorata

Member
Moderator
Acum ceva timp am cumpărat patru violente mature neinflorite, cu nume: Ma's wintermoon, Irish laughter, Irish flirt si Golden Autumn. Nu le-am etichetat si acum una a inflorit. Nu știu care din ele este, ca nu seamănă cu ce fotografii vad eu ca ar trebui sa corespunda numelor. Îmi place insa, oricare ar fi numele ei
http://i1096.photobucket.com/albums/g33 ... age-42.jpg
 

adite

Active Member
zi_inflorata a spus:
Acum ceva timp am cumpărat patru violente mature neinflorite, cu nume: Ma's wintermoon, Irish laughter, Irish flirt si Golden Autumn. Nu le-am etichetat si acum una a inflorit.
Nici una dintre violetele enumerate nu are flori roz. Ori este altceva, ori este sport. Poate ca, urmatoarele flori vor arata putin altfel si iti vei da seama ce este.
 

Arina

Member
Si eu cred ca este un sport de la Golden Autumn.Asa mi-a inflorit si mie prima oara, iar apoi si-a revenit.Cred ca a fost influentata de temperaturile ridicate.
 

anknic

Active Member
daca e un roz pal si mie mi-a inflorit prima data golden autumn asa...am ratat-o si nu i-am rupt primii boboci :)
 

anknic

Active Member
Roxana Peled a spus:
Ce ciudat :?
Si dupa ce le-ai rupt primii boboci au aparut?

nu stiu cum ar fi inflorit prima data pt.ca i-am rupt bobocii...doar ca mi se intapla frecvent ca astea fitoase sa nu infloreasca de prima oara corect si...cica e bine sa le rupi primii boboci ca sa infloreasca si ele corect.
 

Roxana Peled

Active Member
anknic a spus:
Roxana Peled a spus:
Ce ciudat :?
Si dupa ce le-ai rupt primii boboci au aparut?

nu stiu cum ar fi inflorit prima data pt.ca i-am rupt bobocii...doar ca mi se intapla frecvent ca astea fitoase sa nu infloreasca de prima oara corect si...cica e bine sa le rupi primii boboci ca sa infloreasca si ele corect.
Pai cum, si daca nu le rupi primii boboci infloresc aiurea pentru totdeauna? :?
 
Sus