Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Butterfly Blue continua sa infloreasca si mi-e tare drag de ea:


Una dintre necunoscute s-a dovedit a fi City line Trendy


cea pe care inca n-am reusit s-o identific (seamana cu Chimerele dar nu pare sa fie una!) infloreste compact


Ozio continua sa faca flori ... pendente

si in ultima poza aveti si un reper pentru cat de mare e floarea: mana & unghia mea. :wink:
 

oana_oana

Member
violetele mele inflorite acum, dar nu stiu cum le cheama.
(pe asta am primit-o ieri)
(e mov, dar telefonul o vede albastra :( )
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Daca prima e ceva mai deschisa la culoare, mai spre roz-siclam asa, atunci e Martinique Pink. A doua e The Hague. Celelalte nu stiu.
 

oana_oana

Member
prima este chiar creata pe marginea florii, iar culoarea este intre cyclam si mov. m-am uitat in albumul tau si seamana cu Martinique.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ba da, ar fi interesant! N-am corai. :wink: Dar mai conteaza si forma florii. Stiti si voi ca in pozele furnizorilor nu se vede clar totul. Asa ca ... :mrgreen:
 

simonac

Member
asa e...si eu m-am indragostit de ea la prima vedere (dupa cum arata acolo); acum m-ai facut si pe mine curioasa sa vad ce ti-o iesi :roll: mai are mult pana infloreste?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Bobocii sunt colorati deja, de asta ziceam ca vor fi flori corai. Forma florii pare sa fie dantelata si semidubla. Dar vom vedea. Cred ca mai dureaza cateva zile.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Poftiti:



Se pare ca pe tot internetul asta mare nu exista poza cu varietatea Nortex Tangerine Halo inflorita. :gandit: Iar furnizorii nu o mai au in oferta.
 

simonac

Member
:D eu ma refeream la alt nortex...dar si asta cred ca o sa fie o aparitie... dupa marimea bobocilor, florile or sa fie uriase :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai Simona, cu ala mai e de asteptat. Nu ajung asa repede la maturitate. Daca vrei il pozez diseara... Nici nu mai stiu pe unde anume l-am pus. :nu stiu:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus