Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

cornelia

Fondator
Membru staff
Pasiunea pentru violete creste cu fiecare zi:


City-line Mix Toronto


Tomahawk


Blue Symphony


Spectra Kaliza


City-line Tango
 
cornelia imi doresc si eu o violeta albastra caci am 2 baieti in casa{copilul si sotul}.daca cumva ai vreo frunzulita de dat sunt amatoare si scuza-mi indrazneala.te pupic dulce.sunt superbe ce ai tu.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Am uitat. Au mai inflorit si astea (nu le-am facut poze noi, dar am sa le fac zilele astea):


Blue Dragon


Lora Sport


Buffalo Hunt
 

cornelia

Fondator
Membru staff
In mod normal o violeta parcurge drumul de la frunza pana la planta tanara cu flori in minim 7-8 luni. Unele au nevoie de 12 luni pana sa atinga aceeasi etapa. Sunt si varietati care cresc extrem de greu si cu ele munca e indelungata. Eu zic ca la varietatile pe care le ai tu, in maxim 1 an vei fi un om fericit. :D
 

Simina

Active Member
La capitolul violete inflorite, am doua plante, dar mai multe poze:
Daca le stiti denumirea, va rog sa-mi ziceti. De fapt sunt violete obisnuite.




N-au inflorit fortat, ci de buna voie.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Poze noi (nu sunt chiar asa cum mi le doream; iar n-am baterii la camera)

Colora Orla

Lora Sport


Omaha Thunder

Martinique White

Tomahawk
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Tomahawk este cu floare simpla de cele mai multe ori. Uneori mai apare in mijloc un soi de motisor. Nu e un semi-dublu ... e simplu + ceva.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Daca ai calorifer in balcon ar trebui sa fie ok. Cu identificarea e destul de greu, multe seamana intre ele si nu exista nici "fir" de informatie despre ... furnizor, asa incat sa le departajam. Dar incercam.
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Dupa cum arata cea grena pare sa fie Akira, dar nu am cum sa fiu sigura. Cealalta cu frunza creata este din seria Mini, poate un Double Blue?

Adica asa:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus