Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

albela

Active Member
Nu e deosebita dar e singura mea violeta si prima oara cand infloreste la mine (si prima oara cand scriu pe aceasta sectiune :oops: )

Si am mai si inmultit-o (acum au aparut frunzulitele mici si am rupt frunza mare). Deja am performante in domeniu :rofl: .
 

rodica05

Member
albela a spus:

Si am mai si inmultit-o (acum au aparut frunzulitele mici si am rupt frunza mare). Deja am performante in domeniu :rofl: .
:clap: Felicitari, Corina!!! La cat mai multe, cat mai diverse si... cat mai pline de flori :wink:
 

elena_

Member
emeclau, am pus o alta poza cu violeta aceea care nu se vedea foarte bine .sper ca de data asta se vede mai bine
 

emeclau

Active Member
elena, mersi :D
da , se vede mai bine. e foarte draguta
daca o cureti un pic, rupandu-i frunzele de pe margini, va inflori mai abundent..poti , si e chiar indicat, sa rupi cam 3 frunze pe luna
:wink:
 

emeclau

Active Member
si mie mi-au inflorit Ma's Crime Scene si Beatrice Trail si nu pot sa le fac poze ca mi-e tot la reparat telefonul :cry:
vai si cat e de frumoasa asta rosie...e criminala!!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nou inflorite - prima este violeta care va ajunge la Mymo, a doua e sora ei care va ramane acasa :D. Infloresc a doua oara si sunt mult mai spre grena decat la prima inflorire cand au fost alb cu putin grena :?

O violeta care ar fi trebuit sa fie Ek-Lubasha - din pacate e doar Chymera Myrthe si cea de-a doua care e Beatrice Trail dar a inflorit roz simpla, nu dubla - oricum e frumoasa. Ultima e varietate de chimera Natasja inmultita prin frunze.
 

elena_

Member
marean sunt superbe violetele,sa iti traiascasi sa te bucuri de cat mai multe floricele inflorite
:clap:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus