Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

emeclau

Active Member
da, are ceva special...si priza la public!
am pus cateva frunze la prins..in toamna s-ar putea sa am pui :dans:
 

emeclau

Active Member
mai, peste mine a dat norocul :)
anul asta ne mutam la casa noua si acolo beciul e rezervat violetelor...
e o incapere cam de 25 m patrati , voi avea calorifer de la centrala, neoane cat China... aerisire le fac...tot tacamul..o sa fie ceva cheltuiala, dar nu ma pot lasa de sportul asta!!!
si urmatoarele pe lista de achizitii sunt chimerele...am vazut cateva mortale pe la americani!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Da, numai sa ai grija ca e belea cu comenzile din afara UE. Acum de cand cu virusii si acuzatiile e si mai si.
 

emeclau

Active Member
nu stiu ce sa zic..eu acuma joi am primit frunze din Canada!
am avut certificat fito- sanitar...nu au fost probleme!!
doar se tot mira vamesul de frunze si ma tot tragea de limba ce fac cu ele...pana la urma ii trebuia si lui o floare!!!! :mrgreen:
 

adana

Member
am mai primit si eu o vileta inflorita azi,si un puisor de la madalina-gradinar1.sarutmana mult!poze,putin mai tarziu,k acum am treaba multa :)
 

dorinas

Member
Din frunzele cumparate din Cehia (cate au inflorit) la mine doar una nu a iesit cum trebuia;
Autumn Lace, n-are nici o pata si nici frunzele variegate desi cand era pui le avea, dar e la prima inflorire, poate isi revine:

Restul sunt ce trebuie si de unele chiar m-am indragostit asa frumoase s-au facut, na c-am ajuns sa fac declaratii violetelor:
 

emeclau

Active Member
Dorina, ai niste violete superbe, sa iti traiasca!!!
se mai pot comanda frunze la Ivana in Cehia?
a comandat cineva anul asta?
daca e la prima inflorire, stai linistita...sigur va inflori cm trebuie a doua oara!
cat despre variegatie, si mie mi s-a intamplat sa si-o mai piarda, faceam prea cald in camera, dar acuma, de cand e mai racoare, asa frumos au crescut frunzele din mijlocul rozetei...e vb. de Ma's Winter Moon
si un mic secret: ud-o cu ingrasamant care are cifra de la mijloc mai mare..ajuta variegatia!
 

emeclau

Active Member
oau....Doina..iti multumesc foarte frumos :*
si puiutii ce ti-i iam promis la schimb o duc bine
daca pot sa te mai " ajut" cu vreo violeta sau frunza, te rog, as fi foarte bucuroasa
nu imi place sa ma simt datoare!!
 

doina

Member
emeclau a spus:
oau....Doina..iti multumesc foarte frumos :*
si puiutii ce ti-i iam promis la schimb o duc bine
daca pot sa te mai " ajut" cu vreo violeta sau frunza, te rog, as fi foarte bucuroasa
nu imi place sa ma simt datoare!!
Daca imi va face cu ochiul ceva te anunt .
Emeclau , eu n-am voie sa trimit pm , deci iti raspund aici , nu stiu daca la nr. de telefon de pe fundul paharelor poti face comanda telefonic . Dupa cate stiu eu firma trimite acele pahare ambalate in cutii de 2000 bucati , poate daca o sa comanzi 2000 de bucati vei primi prin posta comanda.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus