Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

nicao

Member
Imi place la nebunie violeta albastra si creata. Nu am mai vazut asa culoare. NU stiu de unde le aveti, dar eu minunatii ca ale voastre nu am mai vazut.
 

danya

Active Member
E una dintre cele mai frumoase pe care le-am vazut :hipnotizat: Nu-mi vine sa mi iau ochii de la ea :D
 

emeclau

Active Member
ai un sport mai reusit decat originalul...norocoaso! sa -ti traiasca si sa ne mai arati ce flori face :?
 

emeclau

Active Member
un sport e o violeta care nu a inflorit conform descrierii
sunt unele varietati de violete care sunt mai predispuse sa faca sporturi, adica sufera mutatii
unele sporturi sunt foarte reusite si foarte cautate...astfel iau nastere varietati noi :D
 

Leanna

Member
:D Helgea, sunt frumoase ambele "versiuni", insa exista si riscul sa se intunece toata la viitoarele infloriri. E ceva tipic pentru acest fel de violete, daca incepe sa faca "sport" poate deveni o adevarata sportiva. Cind vorbesc de fel, ma refer la violetele cu doua culori, mai ales cind culoarea mai intunecata ar trebui sa fie concentrata spre centrul florii, partea intunecata "acapareaza" cea deschisa :D Sigur ca depinde de aciditatea solului, de lumina, cit si de predispunerea genetica a violetei de a se transforma cit si de a produce sporturi
 

Helgea

New Member
violeta asta a trecut prin multe "chinuri" mi-a supravietzuit doar ea & alte cateva + ca de data asta i-am pus & sol pt plante acidofile
vom vedea cum infloresc & pui$orii prin$i
 

emeclau

Active Member
elena, incearca sa ii faci poza cu un fundal mai inchis, din pacate nu prea deslusesc floarea :D
asa, prin invaluire, pare interesanta...abia astept sa vad poza mai clara!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus