Violete inflorite I

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Leanna

Member
Dupa cum am observat acum este perioada de inflorire maxima la violete, pina si puiutii au bobocei :D Sunt inflorite frumos louisiana lullaby, lyon's midnight sun, edge of dawn, neonovaia babocika (dupa cum imi amintesc selectia Makuni, in traducere "Fluturasul cu neon") si necunoscutele, harnicute si ele :)

 

ghia_don

Active Member
Cornelia, violetele tale's totdeauna "fruncea" :D , felicitari!!!

Iaca si la mine prima floricica la aiasta violetica :)
 

ghia_don

Active Member
Cornelia, chiar n-ai mai vazut??? :eek: Credeam ca o recunosti, e din cea care mi-ai dat cind ai venit la Iasi :D ...sau ai incurcat puiutii si n-a ajuns la mine ce trebuia :rofl: Pe eticheta scria -roz/mov cu ochi alb...
Nu-ti fa probleme, acum pun eu la prins si-ti trimit :D .
 

mymo

Active Member
Ori are alta culoare in poza decat in realitate,ori daca-i prinsa din frunza cu siguranta nu infloreste la fel ca mama ei :wink:
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Ghia :rofl: chiar n-am recunoscut-o. Ori am incurcat eu etichetele, ori ea a inflorit complet altfel decat ar fi trebuit.
 

ghia_don

Active Member
Astept si urmatoarele floricele sa infloreasca sa vad cum vor fi...acum se mai deschide un bobocel si parca nu seamana cu sora lui :eek: ..
 

Simina

Active Member
Nu-mi amintesc sa fi avut vreodata atatea violete inflorite la sfarsit de decembrie.



Vad ca le place pe balcon.
 

Leanna

Member
Warm sunshine, prima floricica...sunt foarte fericita :) :) :) :)



O alta bucurie...am postat mai demult poza...dar nu pot sa nu o iau in seama
si Lyon's spectacular...dupa o lunga pauza...si un eveniment tragic a hotarit sa faca o floricica :D
 

simona2

Member
Warm sunshine....foarte frumoasa , mai ales ca a iesit ca-n pozele de pe site . ( cu un pic de galben in mijloc )
 

Leanna

Member
Daa..Simona..pe viu "razele de soare" sunt mai evidente. Citisem ca odata cu virsta face flori de un galben mai intens :)
 

Leanna

Member
:) Violeta tine-te tare, ca mai urmeaza... :giggle:
Mai am niste puiuti harnicuti...cu bobocei :visator: abia astept sa vad floricelele :visator:
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus