violeta ... copacel

manuela

Member
Nu stiu simona, doar stiu ca e o violeta in rest habar nu am...tocmai de aia am pus poza ca sa vedeti si voi si sa va dati cu parerea!
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Eu cred ca daca incercam si noi cu un trail sigur merge. Pe mine nu prea ma pasioneaza tipul asta de violete, dar asa de test si tot as incerca. :p
 

dana_m

Member
N-am vazut niciodata asa copacel de violeta! Sigur este adevarat? :wink: Cum poate creste violeta asa? Nu va suparati, dar n-am nici o idee.... :?
 

cornelia

Fondator
Membru staff
Pai, violetele de tip trail de care ziceam sunt taratoare, pendente. In loc sa se tarasca pe suprafata ghiveciului sau peste marginea lui, tulpina este dirijata pe tutore. Este interesanta ideea, dar nu chiar originala. Nenumarate alte plante cu port similar se vand dirijate pe tutori. Deci .. nu e nici un mister.
 

manuela

Member
Nu am intrebat cum a ajuns in stadiul asta violeta, pentru ca abia am vazut-o, dar voi intreba!Cat despre faptul ca e simpla tehnolgia, ca sa zic asa, sunt de acord...dar e de apreciat faptul ca s-a gandit la asta si ca a realizat asa ceva...in fond multi stim sa facem multe lucruri uimitoare, dar nu facem niciodata aceste lucruri!
 

oana_oana

Member
woowww nu aam mai vazut asa ceva. etse interesant. ma pasioneaza tot ce inseamna violeta, dar asa ceva chiar nu am mai vazut. e spuer. :indragostit:
 

danya

Active Member
Imi place tare mult. Mi-as dori si eu una asa. :visator:
Manuela, asteptam sa ne spui cum a ajuns violeta asa! :D
 

danya

Active Member
Asa cred si eu ca a ajuns, dar in cat timp? Eu am una mai batrana dar nu e asa si nu am ingropat tulpina.
 
Sus