Vine,vine primavara...

albela

Active Member
Pomii au muguri mari, la fel liliacul, bujorii, trandafirii au mici puncte rosii, si iasomiile de gradina parca au mugurasi. Se pare ca chiar vine primavara :D . Nu mai spun de bulboase care au iesit aproape toate. Sper sa nu mai vina vreo iarna intre timp. Acum ninge dar e caldut.
 

mimish

Active Member
Si trandafirii mei au inmugurit... stau cu oarece teama, ca ieri noapte a fost cumplit de frig. Sper sa nu ii fi afectat.
 

iraira

Member
au iesit vaca domnului si buburuzele la plimbare..eu zic ...VINE PRIMAVARA!! Weekendul asta am fost la Bucuresti... am prins doar vreme frumoasa,sunteti norocosi bucurestenilor :) in Iasi e ceva mai rece
 

simali

Member
La Ploiesti-Campina ninge si sunt undeva intre -1 si 2 grade C. Se anunta tot asa pana la weekend. N-a iesit neam de floricica. Si la voi a venit primavara? :cry:
 

adana

Member
da,s-a zis cu primavara mult asteptata(de unii).in ploiesti a nins cu fulgi mari,mari.acum s-a linistit,dar s-a asezat ceva. :) mai trebuiesc cocolosite putin floricelele,mai e pana vine caldura. :wink:
 

angela draganoiu

Active Member
am cautat pe 3 din 4 pagini si n-am gasit un topic si nici discutiile despre chaenomeles japonica, gutuiul japonez.
as vrea sa cumpar unul si sa-l pun in week end in curte. va rog un sfat. as putea sa-l pun acum ? terenul e cu pietris si dreneaza bine, expus la soare cam toata ziua, oare i-o place ? dar cu udarea ?
multumesc.
 
Sus