Via familiala

sicamin

Member
Mirela acum nu mai aveau soiurile care le doreai tu? Ei nu trimit pachete decat daca ei angro ,prin curier.
Eu am fost saptamana asta sa iau gutui dar nu am mai gasit.
 

mirela06

Active Member
Stiu , pt. ca mi-au spus. Doar citeva, asa ca voi astepta pina la primavara .Mi-au oferit ce au la ora actuala, dar sa vorbesc cu sotul si , saptamina care vine, am o urgenta la Tm, astfel , incerc sa trec pe la ei.
Iar daca nu trimit decit en gross, nu este nimic. Am copii ,” cei mici” :rofl: , acolo si-mi pot cumpara ,doar ce doresc.
Te rog sa-mi spui daca ai luat ceva de acolo. Am inteles ca sunt tare seriosi, dar o confirmare, tare mi-ar prinde bine :)
Oricum, draga mea , iti multumesc :) :*
 

sicamin

Member
Mie mi se par seriosi. Am cumparat de multe ori de la ei :bulbi,clematite,trandafiri,pomi,dar mai ales seminte de legume si flori.
Totul a fost O.K.
 

mirela06

Active Member
Multumesc. Incercam sa trecem pe la ei, daca au deschis, duminica, daca nu, cit sunt prin localitate,citeva zile, :) sa umble sotul si sa vada ce si cum.
 

victoria

Active Member
Firma asta de care vorbiti are cumva si un site? Ca mi-ar prinde bine.
Si eu vreau sa cumpar in Martie vie de masa si alte chestii si daca spuneti ca sunt si ieftini si seriosi as fi foarte interesata.
 

victoria

Active Member
:cry: :cry: :cry:
pai acolo vad ca scrie ca preiau numai comenzi angro :cry: :cry: :cry:
si ce ma mai bucuram eu ca aveau cam tot ce as fi vrut
 

happy

Well-Known Member
preturi bune la vita de vie au si cei de la Viragrios Vaslui!incearca acolo,dar nu prea le merge site-ul. :D ramonacacinski@libero.it este adresa persoanei de contact .vita de vie este 2euro si pomii 4,5 euro in toamna am ingropat si eu corzi de vie altoita(hamburg,afuz-ali)sunt curios daca se prind si ce fel de struguri fac.Maryane mi-a zis ca se poate !vom vedea. :!:
 

victoria

Active Member
Se poate ,doar ca cica nu este rezistenta la boli si nici nu are viata lunga.Tot de la maryanne stiu
 

victoria

Active Member
am gasit pagina celor de la Viragrios.Nu gasesc preturi afisate ,dar voi da telefon.
Multumesc de informatie.
 

Cornel

Member
In sfarsit sunt posesorul unui butuc de Muscat de Hamburg, unul din cele doua soiuri pe care le iubesc cel mai mult.
Merge bine deocamdata, sper sa o tina tot asa :D
 

senator

New Member
... Asa ca am luat si eu ce se potrivea cel mai bine cu ceea ce doream:de masa Victoria(alb), tamina(negru muscat), Moldova(hybrid rezistent), de vin am luat Muscat otonel si Negru Aromat. fara seminte am luat Calina .
Aș vrea să întreb cum se comportă soiul Negru aromat? Rezistență la boli, îngheț șamd.
 
Sus