Variegata di Bologna

radu

Member
claude a spus:
radu a spus:
E plantat din toamna (comanda Olanda) , si cred ca ca e prins. Asa incat in anul acesta pot sa va dau si eu crengute ! In momentul in care o sa fie prinsi toti, o sa aveti sa alegeti intre peste 60 de trandafiri, toti diferiti si majoritatea englezesti !
Radu, tu esti dragut si generos, dar nu te repezi sa imparti lastarii care inca n-au crescut :rofl: :rofl:
Ba da Claude, sunt sigur ca ca se vor prinde, si asta doar datorita sfaturilor tale ! Si spun asta cu mana pe inima !
 

elaelena

Member
haideti sa facem un fel de banca de butasi:
-eu pot oferi,la primavara, 2-3 butasi de isabel d,ortiz si bonica 82, singurii trandafiri maturi din gradina sau sa pun in august, la prins, sub pet
.....
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
:rofl: oricind iti dau cu placere butasi ,doar stii :wink: adica nu oricind ca acum e cam inghetat dar la vara cu cea mai mare placere :D
 

carmenushka

Active Member
Ma abonez si eu pentru lastari de trandafir(de oricare) ca-mi iese prinsul lastarilor sub pet direct in gardina si de cand am aflat ca voi avea o fetita numai la flori imi sta gandul si cum sa fac gradina mai frumosa :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Oua de ou sau wawwwwwwww :rofl:

Banca de lastari nu e greu de facut daca exista bunavointa.Sa treaca iarna (zic eu :oops: ) si apoi se poate deschide un topic special ca sa vedem ce poate da fiecare si ce doreste la rindul lui.Sunteti de acordeon cu eu? :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da da ! e f buna idee ,fiecare scrie acolo ce are de dat si ce doreste ,si uite asa visele o sa devina realitate :ingeras:
 

dancoman

Member
claude a spus:
Eu zic ca s-ar putea sa iasa cu scandal, va fi bataie pe unii butasi :rofl:
...de cand ma stiu am fost impaciuitor....ca sa nu va certati ii voi strange la mine si apoi...mai discutam cum fac,,imprastierea,, :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mda, facem butasi 'voiajori' :evil: Asa ne certam cu tine, vedem noi atunci cum stai cu 'impaciuirea' :rofl:
 

Rose

Active Member
carmenushka a spus:
Ma abonez si eu pentru lastari de trandafir(de oricare) ca-mi iese prinsul lastarilor sub pet direct in gardina si de cand am aflat ca voi avea o fetita numai la flori imi sta gandul si cum sa fac gradina mai frumosa :D
Felicitari! Ma bucur mult ca vei avea "tot" o fetita!
 

carmenushka

Active Member
sannamaria a spus:
Carmenush ! ma bucur tare mult pt tine :dans: un copil e cel mai frumos dar al vietii :D
Multumesc Anna!
NicoletaDaniela a spus:
Felicitari! Ma bucur mult ca vei avea "tot" o fetita!
Multumesc Nicoleta!

Revenind la "banca" de lastari si la posibilul schimb eu deocamdata pot sa ofer mai mult crengute de visin pentru bors, leusten pentru ciorbe si marar pentru muraturi :)
 

dancoman

Member
carmenushka a spus:
sannamaria a spus:
Carmenush ! ma bucur tare mult pt tine :dans: un copil e cel mai frumos dar al vietii :D
Multumesc Anna!
NicoletaDaniela a spus:
Felicitari! Ma bucur mult ca vei avea "tot" o fetita!
Multumesc Nicoleta!

Revenind la "banca" de lastari si la posibilul schimb eu deocamdata pot sa ofer mai mult crengute de visin pentru bors, leusten pentru ciorbe si marar pentru muraturi :)
...iti spun si eu felicitari!am vazut ca esti din capitala,vei avea ce iti doresti....din pacate eu iti pot oferii mai la vara deoarece i-am tuns scurt asta toamna!
 

carmenushka

Active Member
Va multumesc, sigur ca la vara! Toti lastarii de trandafir, si nu numai, pe care i-am prins direct in gradina i-am pus in august si i-am lasat sub pet pana primavara. A, si as putea sa va ajut sa achizitionati lagerstroemia indica la pret decent, si alti arbusti ornamentali, daca sunteti interesati, dar tot la vara
 
Sus