Vanda part II

Camik

Active Member
Cand vad o vanda ii doresc sa fie sanatoasa pt. ca am pierdut una si tare rau mi-a parut de ea.
Imi plac florile lor gingase cu coditele lor rasucite de parca sunt puse cu spritul.Ce sa mai zic ,sunt deosebite.
Daca pana acum ma fascinau radacinile lor si felul cum reusesc ele sa creasca fara substrat,acum sunt super incantata pt. ca-mi face flori.
Inseamna ca-i place cum o ingrijesc.
Puffy,nu mai am rabdare.Ma uit la ea si de zeci de ori pe zi.
Abia astept sa le vad si pe-ale voastre. :hug:
 

puffy80

Member
Cu un pic de intarziere va prezint delicatele floricele ale Ascocendei Miss Orange si ale celor doua frumoase ale mele impreuna
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ce culori si ce frumuseti!
Imi plac enorm de mult!
Voi ati scos Vandele afara pe balcoane sau in gradini?
 

Camik

Active Member
Ce frumuseti au mai aparut pe aici... :hipnotizat:
Ce-mi place verzulia...
Sarselia eu nu am scos afara decat cymbi dupa ce l-am facut bucati.
La vanda incerc sa nu schimb nimic pana nu vad si eu florile deschise. :visator:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Daa intr-adevar pana nu apar florile nu trebuie schimbat nimic.Eu ma gandeam daca ati scos Vandele neinflorite pe afara...
 

puffy80

Member
Multumesc de aprecieri :hug: . Sarselia, eu le-am scos pe cele fara tije inca de pe la 1mai, poate mai devreme cu cateva zile. Nu s-au plans pana acum, din contra, au radacini si frunze noi. Pe cele care aveau tije le-am mentinut in acelasi loc pana si-au deschis florile.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Si eu am scos-o pe una insa nu mi-a placut cum s-a comportat asa ca am adu-o din nou in casa...Ce-i drept ca la noi de vreo 2 saptamani e frig si ploua aproape non=stop...
 
Sus