Vand hibiscusi

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

tzep

Well-Known Member
Moderator
Din motive personale vand hibiscusii. Pretul este Cloude Nine 50 Ron, restul sunt 10 sau 15 lei. Fotografii recente nu am, dar o sa fac urmatoarele zile. Pentru a va face o idee puteti vedea plantele aici http://carmen2003.sunphoto.ro/
Pretul este acesta numai pentru membrii forumului. Plata anticipat prin mandat +tp. Detalii pe mp.
Adaug si fotografii cu plantele








 
Ultima editare:

magda

Active Member
Moderator
Buna
Ai cumva dublura la Hawaian Salmone ?
Daca sunt disponibili, doresc pe Evangeline, Kreta, Caroline Breeze, Holliday Yellow, El Capitoliu galben, Sunny Cities Barry si Sunny Cities Ankara. Mersi
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Ma uit azi exact care mai sunt si comunic. Am sa tin cont de ordinea in care ati postat. Hibi au fost lasati cam de izbeliste ca eu am tot fost pe drumuri si de aceea nu mai stiu exact care sunt. S-au mai incurcat si etichetele si trebuie facute reconstituiri.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Am completat primul anunt cu fotografiile plantelor, sper ca le-am pus pe toate.
Partile aeriene ale plantelor sunt mici datorita deselor tunderi. Eu calatorind foarte mult, le-am tot tuns ca sa fie usor de ingrijit de cei ramasi acasa, dar acum s-a prelungit perioada de calatorii si nu se mai poate. Urmeaza perioade repetate de peste 3 luni cand nimeni nu se mai poate ocupa de ele asa ca sunt sortite "sucombarii prin deces"! :punch:
Pun si foto cu ele inflorite ca sa vedeti care si cum infloresc poate va mai atrage ceva.







Anknic, pentru tine sunt toate plantele.
Magda, m-am incurcat in denumiri ca nu mai au toate etichete. Hawaian nu mai am si Carolina Breeze. Sunny Cities Bari parca nu mai e nici el, oricum seamana cu Holliday Yellow si fara sa-i vad infloriti nu mai stiu care-i unul care-i altul, imi pare rau. Evangeline eu il am ca Passion, dar stiam ca nu-i el. Pun un colaj cu fotografii de-al lui de-a lungul timpului. In functie de soare schimba culorile la infloriri diferite nu la aceeasi.


Belisima am numai cel alb.


Studiati foto si apoi discutam detaliile.
Cel din colaj, Evangeline mai este unul, 15 Ron.
 
Ultima editare:

belisima

Well-Known Member
tzep,daca esti dispusa sa il dai singur, ma intereseaza- cat costa, la ce banca ai contul...
 

anknic

Active Member
la mine este in regula, astept cont sau adresa ca sa trimit banii (as lua mai multi, daaar...si asa cred ca m-am intins mai mult decat locuri la fereastra :) )
 

magda

Active Member
Moderator
Buna
Ok, ramane comanda initiala. O doresc pe Evangeline sau Passion.
http://postimg.org/image/h6djhvged/ este rosu portocaliu ? Daca nu este rosu batut clasic il doresc. L-as mai vrea si pe Cairo Pink.
Astept suma totala de plata si modalitatea de plata. Mersi.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Buna Magda!
Toledo se numeste si este spre portocaliu nu rosu. Iti trimit pm.
Gabiuta fac inventarul si comunic.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Lacrimioara, imi cer scuze am uitat sa-ti raspund. Din cei ceruti de tine nu mai am. In general nu am dubluri ca tot timpul i-am dat din lipsa de spatiu.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus