Vand hibiscusi maturi

popescu gp

Well-Known Member
Din cauza sanatatii precare sunt nevoit sa reduc apropae la zero colectia de plante.De aceeavand hibiscusi in varsta de 4 ani cu dimensiunea se 1,2-1,5m la pretul de 90 lei bucata la care se adauga ramburs taxe curier.Culorile florilor sunt galben degrade,albastru gri,paprika;provin din sorturile lui Gommer si Herck.Informatii pe pm si mentionez ca ,mai am si alte cateva culori.Florile se pot vedea in albumele mele pe:popescugp.sunphoto.ro.
 

LadyBug

Well-Known Member
As vrea si eu neaparat albastru-gri :), poate si altfel, dar as vrea mult sa vad poze ca sa ma hotaras pt cei gaben degrade si paprika. Multumesc foarte mult
 

popescu gp

Well-Known Member
D-na Iulia lavender este un albastru gri ca si lavender sundae,cel galben in degrade are floarea de cca 15cm.iar paprika este in albumul meu si are culoarea rosie stropita ca la bidinea cu galben
 

popescu gp

Well-Known Member
Iata ce hibi am:storm day;lavender sundae;hot paprika;Wagon well;blue bayou;gator pride;tylene;summer sunset;lady adelle;harvest moon;jacqueline koo
 

danero2004

Well-Known Member
Moderator
Ciudat ca in doar 20 min de la mesajul cu care spuneati ca aveti acei hibi disponibili au si fost deja comandati.

In fine. No comment!!!
 

adrianam

Well-Known Member
Nu sunt intr-un album special, trebuie sa cauti prin mai multe albume, si nu au trecute numele.
 

geodezia

Well-Known Member
na pai de ce nu le-a pus d-l Popescu grupate
Ady se pare ca am suflat sanatos pe tine
chiar ma bucur ca o sa ai splendori
 

adrianam

Well-Known Member
Poate s-a inteles gresit, dar eu am luat de la dl.Popescu doar hibi Gator Pride si Lady Adele, nu pe toti.
De restul nu stiu, poate mai sunt disponibili.
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu i-am luat pe cei albastri-gri, adica storm day si blue bayou si lavender sundae, sper ca nu e cu mare suparare, o sa incerc sa-i inmultesc dupa sfaturile voastre ca sa pot da si celorlalti care isi doresc; si eu imi doream tare mult astfel de hibi si acum sunt bucuroasa ca am reusit sa-i gasesc, ca dovada ca am facut un efort financiar avand in vedere ca zilele astea am avut un accident cu masina si va trebui sa platesc eu o groaza, ca ar fi vina noastra, dar nici asta nu m-a facut sa-i abandonez...
 

popescu gp

Well-Known Member
Hibii se pot vedea si pe google;90 lei buc + 24,6 curier sprint pentru colete de 4-5 kg. la primirea coletelor,daca costul hibilor a fost achitat prin cont Raiffeisen
 

LadyBug

Well-Known Member
Tocmai ce am primit cei trei hibii, am desfacut numai partea de sus si unul are multi boboci, iar altul are si o floare superba, sunt foarte bine dezvoltati, va multumesc foarte mult. Daca nu aveam luna asta atatea probleme, as mai fi luat cativa, sunt perfecti.
 

adrianam

Well-Known Member
Multumesc mult! Au ajuns si la mine! :)
Lady Adele are doi boboci gata sa se deschida.
Sunt foarte bine dezvoltati. Sper sa se acomodeze bine.
I-am pus deja in ghivece si doi pui la prins, pentru ca se rupsesera doua crengute.
Multumesc mult inca o data!
 

LadyBug

Well-Known Member
poate facem schimb, Adriana, daca esti cumva interesata, as vrea si eu sa-i inmultesc pe aestia primiti, dar mi-e teama ca am auzit ca-s dificili...
 
Sus