Vand cateva plante in vase cu pamant

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
D-na Irina se poate conversa la rubrica conversatii;eu incers sa va scriu si pe adresa data;daca nu reusesc folositi conversatii( asta in loc de pm cred)
 

popescu gp

Well-Known Member
D-na Irina am vazut ca nu ati rapuns le conversatii si va scriu si aici ca am disponibil achi:Venice;Abendrot;Sky sun;pretul este 10 lei buc plus 5 lei taxe postale si comision bancar.Astept un mesaj de la D-stra ca sa stiu ce fac.
 

LadyBug

Well-Known Member
Imi cer sczue, as vrea si eu daca mai aveti Abendrot si Sky sun, nu am stiut ieri ca ii aveti si pe acestia, ati apucat deja sa puneti coletul meu la posta, mai bine mai asteptam.
 

irina Timisoara

New Member
D-na Irina am vazut ca nu ati rapuns le conversatii si va scriu si aici ca am disponibil achi:Venice;Abendrot;Sky sun;pretul este 10 lei buc plus 5 lei taxe postale si comision bancar.Astept un mesaj de la D-stra ca sa stiu ce fac.
D-le Popescu, am virat azi in contul d-vs. Adresa mea v-o transmit e-mail. Astept cu incredere achimenes
 

popescu gp

Well-Known Member
D-na Irina propun caci banii au intrat in cont ,achii sa ii expediez luni ca sambata si duminicva sa nu stea prin posta;daca nu doriti eu vi-i trimit maine miercvuri ,dar pana la temesbaros cel putin 3-4 zile dureaza posta.Astept hotarare D-stra.La noi coletele pleaca la ora 15
 

irina Timisoara

New Member
D-na Irina propun caci banii au intrat in cont ,achii sa ii expediez luni ca sambata si duminicva sa nu stea prin posta;daca nu doriti eu vi-i trimit maine miercvuri ,dar pana la temesbaros cel putin 3-4 zile dureaza posta.Astept hotarare D-stra.La noi coletele pleaca la ora 15
bine, expediati luni. Ce o sa primesc: pahare cu pamant si ceva pe dinauntru sau o sa vad si niste frunze?
 

popescu gp

Well-Known Member
Glumiti;sunt plantute bine rasarite si le puneti la soare pana apar boboceii,apoi la soare filtrat.Nu-i transvazati in alte ghivece sa nu-i deranjati.
 

LadyBug

Well-Known Member
Am primit ieri coletul, multumesc foarte mult si astept oferta din toamna. Deci apa calduta e importanta pentru ei, bine ca ne-ati spus.
Suporta soarele direct toata ziua?
 

popescu gp

Well-Known Member
Suporta soare direct ,dar nu cel torid de pranz canicular;ma bucur ca ati primit plantutele si va doresc flori cat mai frumoase la achi;o sa aveti flori pana prin octombrie,caci asa se duc achi in zona noastra din cauza uscaciunii din vara.
 

geodezia

Well-Known Member
mama ce curaj ati avut cu coletele pe napasta aste de caldura
noi am aminat pe saptamina viitoare speram sa se mai racoreasca
imi e frica sa nu se usuce saracele plantute
 

irina Timisoara

New Member
domnule Popescu Gp
Confirm primirea pachetului cu achimenes, in f.buna stare.
Mi-a placut "bonusul", care este planta cea mai viguroasa.
M-a distrat modul "romanesc", eficient, de ambalare in peturi.
Multumesc pentru achimenesi. Irina
 

popescu gp

Well-Known Member
Adrianam am disponibil asa cum am anuntat hibiscus coccineus la 30cm inaltime-10 lei si achimenes venice.Ii mai doriti?mai am deisonibili 2 hibiscdus coccineus la aceiasi dimensiune si un plumbago indica;toti au valoarea de 10lei.
 

adrianam

Well-Known Member
Da, imi cer scuze, dar am uitat!
Ii vreau in continuare!
Maine fac plata si puteti sa-i trimiteti luni!
Ce alti achimenesii mai aveti disponibil?
Poate mai iau si altii, ca s-au eliberat cateva ghivece!
 
Ultima editare:

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Domnule Popescu, mai aveti plumbago indica? (poate si plumbago clasic...ca nici pe acela nu-l mai am). Multumesc!
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus