Vand cateva plante in vase cu pamant

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

popescu gp

Well-Known Member
Vand hibiscus coccineus cate 1 planta sau doua la pahar de unica folosinta-5-7 lei ;achimenesi la ghivecele 5,6 lei cu totul;un pui de plumbago indica- 8 lei;plata in cont bancar raiffeisen;se adauga costul postal;daca se doresc si poze va rog sa solicitati ,precum si alte detalii pe pm
 

doina2009

Member
Buna seara,
Ma intereseaza ce achimenes aveti de vanzare!
Sa-mi rezervati plumbago indica- 8 lei si achimenesi daca sunt batuti.
 

adrianam

Well-Known Member
Achimenesi ma intereseaza si pe mine, cu poze daca se poate. Am ramas doar cu cei mov cred, cei mai deosebiti mi-au murit.
Hibiscus coccineus rezista la noi, pus afara in gradina? Vad ca pe unele site-uri este dat de zona 7, pe altele de zona 6.
 

popescu gp

Well-Known Member
Sa incep sa raspund in ordine;D-na Doina plumbago indica vi l-am rezervat;sa se linisteasca putin intemperiile de la noi si va spun ce achi am batuti; D-na Adrianam finalul raspunsului pentru D-na Doina este valabil si pentru D-stra;eu am sa va dau denumirile achilor si florile le gasiti fie in albumul meu pe sunphoto sau pe flicker.Dimensiunile achilor sunt diferite in functie de soi de pozitia solara avuta,dar si preturile tin cont de aceste carcteristici.saptamana viitoare va dau detaliile.lHibiscus coccineus se poate pune in gradina dar nu la ierni grele;toamna se scurteaza tulpina pana la nivelul solului si se musuroieste,iar primavara da singur tulpini;in ghiveci in casa dupa trecerea florilor se scurteaza tulpinile la 20 cm de la sola si se pune la rece si fara lumina pana in primavara cand isi reia singur activitatea si atunci se uda.
 

popescu gp

Well-Known Member
Adrianam am disponibil plantuta in ghiveci Venice( mov batut) 10 lei,plumbago indica la ghivecel10 lei si hibiscus coccineus la ghivecel 8 lei buc.Daca doreti astept un pm.Se achita in cont bancar Raiffeisen la care se adauga 5 lei taxe postale si comision bancar.
 

adrianam

Well-Known Member
Eu as vrea ghivecelul cu achimenes Venice( mov batut) si hibiscus coccineus, dar plata si trimiterea as vrea sa le facem in august, pentru ca plec de acasa pana atunci.
In cazul in care le doreste altcineva pana atunci, nu ma supar.
 

Claudiavis

Active Member
Deci mai aveti la vinzare plumbago indica? L-as dori eu. Imi trimiteti, va rog, pe pm contul unde trebuie sa trimit banii? Multumesc.
 

LadyBug

Well-Known Member
As dori si eu achimenes, doar ca nu am inteles exact ce soiuri mai aveti disponibile, in afara de Venice (din care as vrea unul, dar nu al Adrianei, ci doar daca mai aveti altul), imi cer scuze.
 

popescu gp

Well-Known Member
Stimata doamna verificand achi ce sunt disponbili va anunt ca am:Weding day;Lena Vera;Brel si Venice.daca doriti scrieti pe pm ca sa va dau contul bancar.Multumesc
 

irina Timisoara

New Member
Vand hibiscus coccineus cate 1 planta sau doua la pahar de unica folosinta-5-7 lei ;achimenesi la ghivecele 5,6 lei cu totul;un pui de plumbago indica- 8 lei;plata in cont bancar raiffeisen;se adauga costul postal;daca se doresc si poze va rog sa solicitati ,precum si alte detalii pe p
Vand hibiscus coccineus cate 1 planta sau doua la pahar de unica folosinta-5-7 lei ;achimenesi la ghivecele 5,6 lei cu totul;un pui de plumbago indica- 8 lei;plata in cont bancar raiffeisen;se adauga costul postal;daca se doresc si poze va rog sa solicitati ,precum si alte detalii pe pm
Cumpar 4 achimenesi la ghivecele, de culori diferite sau cum ii aveti.
 

popescu gp

Well-Known Member
D-na Irina va pot trimite urmatorii achi la pretul de 8 lei per bucata la care se adauga 5 lei taxe postale si comision bancar Raiffeisen:Blueberry lemon;Venice,Brel.Scrieti pm cu adresa si eu va dau contul.
 

LadyBug

Well-Known Member
Buna seara,
Imi cer scuze pt intarziere, as vrea tare mult si eu Blueberry lemon, Venice, Brel si wedding day, daca mai aveti.
Va multumesc foarte mult
 

popescu gp

Well-Known Member
Din pacate Weding day nu mai am dar pe ceilalti 3 vi-i pot trimite;astept un pm cu adresa si sa va dau contul bancar.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus