Vand bulbi de flori de primavara, gama larga + noutati

Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Caramell a spus:
Alex, daliile pe care le-am cumparat de la tine luna trecuta, deja au rasarit! Cea mai mare dintre ele este Black Jack care avea cea mai mica radacina atunci cand am cumparat-o. Frunzele sunt verde-grena deocamdata. Si unul din crini a iesit, ii pandesc si pe ceilalti :D
Ma bucur, Caramell :D Abia astept sa vad poze cu ele.
 
Vin iar cu o oferta foarte buna. Pachet 12 begonii diferite format din cate un bulb de: Switzerland, Marmorata, fimbriata alba,dubla alba, dubla galbena, dubla portocalie, dubla rosie, pendula rosie, pendula portocalie, pendula galbena, marginata A1, marginata A2.

Pretul normal pt acest pachet depaseste 48 lei. In acest moment ofer acest pachet la pretul de doar 37 lei la care se adauga taxele postale.

Bulbii sunt foarte mari si sanatosi.

Poze reale cu o parte din bulbi puteti vedea aici: http://tudosealexandru.sunphoto.ro/2_-_Bulbi_in_stoc

Poza cu cel mai mare bulb de begonie pe care l-am vazt vreodata si care face parte din pachet (asta nu inseamna ca toti bulbii sunt asa, insa toti sunt sanatosi si mari):


 

taia

Active Member
Alexandru,trimite-mi mie pachetul cu bulbi de begonii.Daca nu mai ai adresa,spune-mi sa ti-o trimit pm.
 
Vin cu o noua oferta: Pachet promo (pret doar 47 lei in loc de 59 de lei) format din:

- 1 Hemerocallis Scarlet Orbit (pret normal - 16 lei),

- 10 bulbi Crocosmia mix 10 bulbi flori mari (pret normal 12 lei),

- 7 bulbi de begonii (cate unul din fiecare):

- Switzerland (pret normal 5 lei),
- dubla portocalie + dubla galbena (pret normal 4 lei / buc),
- fimbriata alba (pret intreg 4 lei),
- bouton de rose (pret normal 5 lei),
- crispa marginata A1 (pret normal 4,5 lei),
- crispa marginata A2 (pret bormal 4,5 lei)

Bulbii sunt mari si sanatosi, trimit pozele bulbilor la cerere.

La pretul pachetului se adauga 7 lei taxele postale (colet ramburs) sau 3 lei in cazul in care plata se face in cont bancar.

Cateva poze:




 
Inca o reducere subtantiala: ofer bulbii sub pretul lor de achizitie, desi acestia arata foarte bine, mari si sanatosi (pret doar 35 lei in loc de 59 de lei) format din:

- 1 Hemerocallis Scarlet Orbit (pret normal - 16 lei),

- 10 bulbi Crocosmia mix 10 bulbi flori mari (pret normal 12 lei),

- 7 bulbi de begonii (cate unul din fiecare):

- Switzerland (pret normal 5 lei),
- dubla portocalie + dubla galbena (pret normal 4 lei / buc),
- fimbriata alba (pret intreg 4 lei),
- bouton de rose (pret normal 5 lei),
- crispa marginata A1 (pret normal 4,5 lei),
- crispa marginata A2 (pret bormal 4,5 lei)

Trimit pozele bulbilor la cerere.

La pretul pachetului se adauga 7 lei taxele postale (colet ramburs) sau 3 lei in cazul in care plata se face in cont bancar.
 
In momentul de fata mai am la REDUCERE 6 bulbi de hippeastrum de vanzare, cu tije iesite, mai mici sau mai mari. Bulbii sunt mari si sanatosi, se pot vedea in ultima poza din acest album:http://tudosealexandru.sunphoto.ro/2_-_Bulbi_in_stoc . Preturile pt fiecare bulb in parte sunt afisate in aceeasi poza.

Felul in care infloresc si preturile normale de vanzare pot fi vazute aici: http://tudosealexandru.sunphoto.ro/a_De_vanzare_Hippeastrum_Amaryllis

Pt comenzi de cel putin 3 bulbi de hippeastrum ofer transport gratuit prin posta.

Plata se face in avans in cont bancar - cred ca se intelege motivul (sa fiu sigur ca va fi ridicat coletul)

Bulbii ii pastrasem pt cineva care ulterior a plecat din tara si m-a rugat sa-i pastrez bulbii ca ii vrea sigur 100%...si acum nu mai raspunde la mail-uri...interesant, nu ?
 
Vin cu o ultima oferta pentru acest sezon.

Au mai ramas Bogota 29 lei (pret initial - 35 lei), Exposure 23 lei (pret initial- 26 lei) si Pink Perfection 22 lei (pret initial 25 lei) care pot fi achizitionati separat sau toti 3.

Pretul total pt acesti 3 bulbi ar fi fost de 86 lei + taxe postale insa in acest moment ii ofer la pretul de doar 69 lei

Daca se achizitioneaza toti 3 ofer transport gratuit prin posta romana - colet ramburs in valoare de 7 lei.

I-as fi pastrat pt mine dar nu mai am unde sa-i mai tin.

Mentionez faptul ca acest anunt este pe mai multe situri (deci ei pot fi ceruti in alta parte chiar daca aici dvs sunteti prima pers. care a cerut)
 

marirogo

Active Member
Buna! M-ati anuntat luni ca mi-ati trimis coletul cu amarylisii, dar nu l-am primit inca. Imi fac probleme sa nu se fi ratacit pe undeva. Oare ati trecut adresa corect?!
 

marirogo

Active Member
Intre timp am primit avizul si am ridicat coletul. :oops:
Asa mari bulbi n-am vazut in viata mea. Super-faini! Mii de multumiri!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ai mei au inceput deja sa infloreasca. :rofl:
Vremea aceasta ploioasa este foarte iubita de hymenocallis harrisiana:

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
tudose_al3xandru a spus:
Caramell, este foarte frumos :). Felicitari! :D Are miros?
Abia ieri l-am mirosit. Cu ploile astea, nu mai reuseam sa ajung la el. Este chiar foarte parfumat, are un parfum clar, miroase superb precum florile de lamaita (philadelphus). In fiecare zi deschide o noua florica.
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Sus