Vand 100 clematite

clematite

Well-Known Member
Vand 100 de clematite, cu 10 lei bucata, fara denumire.
Clematitele sunt in vase de 14 cm, in anul 3, la 60 cm inaltime, sau tunse.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Super tare. Ca la 6 din 49. Banuiesc ca paleta de soiuri este diversificata rau. Macar pe grupe le puteti diferentia?
 

clematite

Well-Known Member
Pot fi: Diamond Ball, Bagatelle, Sweet Summer Love, Belle of Woking, Hagley Hibrid, Wildfire, Julka, Triternata Rubromarginata, si ceva in plus, depinde daca se mai nimeresc Roko Kola, Comtesse of Lovelace, Burma Star sau Louise Rowe.
Nu le pot diferentia si nici identifica.
 

LadyBug

Well-Known Member
Luni, pe 4 octombrie, am si eu cativa banuti si as vrea 10 bucati daca se poate cat mai diferite (dar as vrea cu frunze mari, nu mici, alea cred ca au si flori mari), dar nu stiu exact cum sa procedez, mie imi era usor sa merg la Raiffeisein sa pun banii, dar inteleg ca nu ai cont decat la Transilvania? Si cu transportul, e mai convenabil sa fie trimise prin curier decat prin posta, daca nu ma insel, numai ca trebuie sa ma gaseasca de luni pana vineri pana la ora 16 curierul, altfel sunt mai greu de gasit. Cam cat costa curierul pt 10 clematite cu ramburs - daca nu ai cont decat la Transilvania (aproximativ)? Clematitele nu sunt uscate, adica sunt inca verzi, inteleg...
Multumesc foarte mult.
 

LadyBug

Well-Known Member
Perfect, atunci platesc in avans, luni dimineata, pe 4 oct, merg la Raiffeisein si dau mesaj, apoi pot sa fie trimise, vb pana atunci pe privat ca sa stiu si contul. Multumesc foarte mult pt oportunitate, e un pret super, as fi luat si mai multe, dar am avut ceva cheltuieli extra, ca de obicei :rofl:
Eu voi fi plecata din oras de pe 30 sept seara pana pe 3 oct seara, asa ca abia luni dimineata ajung sigur la banca.
 

LadyBug

Well-Known Member
As vrea si eu contul pe privat, poate am timp sa ajung maine la Raiffeisein. Deci pun doar 100 iar transportul il platesc cand ajunge curierul?
 

LadyBug

Well-Known Member
S-a modificat modificarea si voi fi plecata luni din oras, plec de maine dupa-amiaza, asa ca tb sa pun banii maine dimineata, altfel abia de marti incolo ajung la banca, te rog sa-mi spui contul pe privat, multumesc mult.
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu inca nu am contul de la Raiffeisein, si vreau neaparat sa ajung vineri la banca astfel incat sa poata fi trimise de luni si plantutele, te rog sa-mi scrii si mie contul in mesaj privat.
 

clematite

Well-Known Member
Se pot planta oricand, pana ingheata pamantul.
Nu pot garanta ca este fiecare de alta varietate.
 

geodezia

Well-Known Member
:heartbreak::heartbreak:pina in decembrie poti planta fara grija sa fie pamintul moale am pus eu una pe 15 decembrie acum 2 ani si e bine mersi na anu trecut am ratat sezonul
 
Sus