Unde gasesc ca comand acesti trandafiri?

DanV

New Member
Julia Child - galben
Scheewitchen (Iceberg) - alb,
Mary Rose - roz
Lavaglut - rosu

Multumesc frumos!
 

DanV

New Member
Foarte tare! Toata lumea recomanda cu cea mai mare caldura Mary Rose .........dar efectiv nu se gaseste nicaieri de comandat. Deja dau in teoria conspiratiei :-D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Eu am cumparat Mary Rose de la Bricostore (nu stiu daca mai au magazine in RO, parca fusesera preluati la un moment dat). Cu siguranta Mary Rose se mai gaseste la magazinele de gradinarit - din ce stiu eu, importatorul autorizat pentru David Austin in Romania este Gradina Bijoux - preturile sunt mari dar toti trandafirii lor sunt garantat DA si comparand cu preturile din afara pot spune ca sunt mai mici la ei.

Tocmai am primit catalogul 2017-2018 de la DA si au niste preturi de lesini :D - Mary Rose, bare root (radacina nuda) este 21.95 euro in catalogul lor (plus 45 euro livrarea).
 

cristinaf

Well-Known Member
Are cineva la vanzare un trandafir Angela? Din cauza unor probleme cu teava de scurgere a trebuit sa-l mut, si nu s-a mai prins in noua locatie.:oops:
 

cristinaf

Well-Known Member
Nu ma intereseaza oricare trandafir, eu vreau unul anume https://www.helpmefind.com/rose/l.php?l=2.250&tab=36
Daca spuneti ca florile sunt violet, ma gandesc c-ar putea fi Rhapsody in blue pe care-l am deja.
Dac-ar fi sa mai vreau unul ar fi Little artist pe care l-am pierdut si n-am mai avut noroc cu el desi l-am mai plantat de 2 ori.
Eu vreau trandafiri anume, soiuri exacte, nu "de parc".
Cred ca si pe de rost ii cam stiu pe foarte multi cum arata la cat de pasionata/obsedata am fost (fetele mai vechi stiu :wink: )
 
Sus