Una... , dar buna!

manuela

Member
Pentru cei care nu vor sa se incurce cu multe ghivece si totusi isi doresc saintpaulia, o recomandare... Saintpaulia Tiger...in acest fel nu mai aveti asa de multe ghivece de udat...veti avea o singura violeta...una, dar buna! :rofl:
 

kriss

Member
wow!!!! :eek:
e uriasa, dar trebuie sa recunosc ca cel mai mult ma atrag frunzele ei variegate.
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
:hipnotizat: :? Interesanta, frumoasa, deosebita, surprinzatoare :nu stiu: :eek: :marfa: :clap:
 

emeclau

Active Member
si tipul asta are violete babane, dar sunt niste bijuterii

sincer, mie cea uriasa nu imi place deloc :nu stiu:
 

tzep

Well-Known Member
Moderator
Tinanad cont ca nu exista floare care sa nu-mi placa, le impart in doua categorii 1. care le admir, 2. care le admir si le doresc. :gandit: :hipnotizat: : roll: Asta intra-n categoria 1. :oops: :nu stiu: :rusine: Nu mi-a stat inima cand am vazut-o, nu mi se pune nodu-n gat cand cand ma uit la ea ......... :x :indragostit: :marfa: :dans: :oops: :oops: :D
 

helisananca

Member
nici mie nu imi place prima :oops: dupa parerea mea violetele sunt floricele mici si dragalase cu niste flori deosebite,,sunt finute rafinate..in schimb cea de sus e"barosanca".. :rofl: e prea mare..bine acum dak as aveao nu cred k m-as supara :oops:
 

emeclau

Active Member
acuma io ma tot intreb un singur lucru: oare ce i-a dat sa pape de a crescut in halul asta???? :? :? :?
ca daca indopi violetele cu ingrasamant se chircesc frunzele...pe cand la asta, sunt foarte frumoase si sanatoase :clap:
 
A

Anonymous

Guest
mie imi place si daca ar fi si "papatoare " de dejete nedorite ar fi planta nr 1 pe care as cautat-o(nu s-ar atinge de ea nici un deget strain)
 

ena

Member
Este deosebita! Mie imi place dar nu cred ca este usor sa obtii asa ceva... E tare tipul.
 
Sus