Un Craciun ... prematur

kerkyra

Well-Known Member
Frumoase! Trebuie sa mai caut scortisoara (la Kaufland nu am gasit, poate la Plafar?), felii de lamai/portocale/grapefruit o sa pregatesc si sigur aranjez si eu cate ceva :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Foarte frumoase!
Eli, imi plac foarte mult cel cu lumanari albe, conuri si scortisoara si cel cu mere verzi, bradut si globulete - ambele mi se par extrem de reusite!
Corina, eu am luat scortisoara batoane de la Mega Image si de la Lidl si mi-a spus o prietena ca au si la Real, la kg.
 

elipopa

Active Member
fetelor, va multumesc, nu e cine stie ce!!
eu scortisoara am luat din Lidl la pachet cu 0,99 4-5 betisoare, poate va ajuta informatia!
 

alfa

Active Member
Bravo Eli! Cea mai reusita dupa mine e cea cu lumanarile albe, conuri si scortisoara. :D
 

kerkyra

Well-Known Member
Multumesc pentru informatia cu scortisoara, am doar Real aici, dar voi mai cauta, nu ma dau batuta :D
 

elipopa

Active Member
va multumesc fetelor! meritul nu este al meu in totalitate, m-am inspirat de pe internet, nu sunt ideile mele!! eu le-am adaptat doar!!
 

magda

Active Member
Moderator
Felicitari fetelor ! :clap: Am fost si eu harnicuta si am confectionat pentru birou doua coronite
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Aplauze fetelor pentru frumusetile realizate.Bravo Eli ,felicitari si tu Magda la fel ....eu una sunt topita dupa aceste funde in carouri ;de orice culoare;dau asa de bine intr-un ornament .
 

kerkyra

Well-Known Member
Foarte frumoase, Magda!
Azi am cumparat batoane de scortisoara, conuri de brad am ceva, felii de citrice se pregatesc, funde etc gasim... deci scuze nu mai am :D
 

kerkyra

Well-Known Member
Nu e un aranjamanet, mai mult o idee preluata de la Eli, dezbatuta cu ea, si pusa in practica pe o mandarina, pentru inceput . Cred ca ar da bine cateva citrice ornate asa, cu diverse modele, intr-un aranjament.
:)
 

magda

Active Member
Moderator
Numai frumuseti pe aici ! Felicitari fetelor. Zapada este din spray si miroase destul de urat. Noroc ca sunt pe hol coronitele :)
 

elipopa

Active Member
felicitari fetelor!!
kerkyra super ti-a iesit mandarina, spor la treaba in continuare! o sa fac si eu zilele astea mai multe, astept sa termine Damian cu scoala, sper ca saptamana asta sa aiba mai putine teme ca sa pot sa-mi rezerv si eu mai mult timp aranjamentelor!!
 
Sus