Un Craciun ... prematur

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Prima coronita pe anul asta - e o coronita foarte clasica as zice eu, si in ceea ce priveste materialele folosite dar si culorile:

urmatoarele promit ca vor fi mai speciale :wink:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
vezi, am intuit eu bine ca multi vor fi aceeia care vor dori coronite clasice :D !Multumesc Iudit! :*
 

presco

Active Member
gradinar1 a spus:
Prima coronita pe anul asta - e o coronita foarte clasica as zice eu, si in ceea ce priveste materialele folosite dar si culorile:

urmatoarele promit ca vor fi mai speciale :wink:
E superba. Bravo!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Multumesc fetelor! As putea, daca gasiti interesant, sa fac un soi de tutorial in imagini despre cum pregatesc eu materialele, poate nu toata lumea stie cum sa insarmeze si sa ataseze decoratiunile pe coronita.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Pentru asta iubesc Craciunul.Imi plac si decoratiunile clasice dar si cele non -conformiste.Am vazut unele de statea Grigore in coada :rofl:
Imi place Mada fundoiul mult de tot.E o coronita vesela si emana caldura.
De ce sa nu faci tutorialul?Ca nu oricine are inclinatii artistice si e bun pentru tinerii care au dorinta de a realiza singuri cite ceva.

Au aparut la Mega Image niste decoratiuni superbe,nu stiu daca le-ati vazut.Nu foarte..... scumpe dar reusite foc.Cine are drum e pacat sa le rateze.
 

Blitz

Active Member
Cum azi este Sf. Varvara (sau Barbara), am aflat de la Radio Resita ca se pot pune ramuri de pomi fructiferi in apa, teoretic ar inflori pana la Craciun. Am incercat si eu azi - sa vad ce "iasa" din treaba asta (am facut poze acum, dar mi-e rusine sa le arat :oops: )
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Aaaaa, ce idee buna mi-ai dat Sigrid!!! Super, multumim tare mult! Vom face la fel si asteptam pozele, sa stii..
 
Sus