Tripsi

manuela

Member
Imi pare rau dar metoda cu electrocutatul nu o cunosc, ar fi bine constantin daca ai da detalii tehnice, mai ales ca pe langa mine, nu e nimeni pe care sa-l intreb despre aceasta problema...poate doar maica-mea si va replica ceva de genul:"Da ce maica te-ai scrantit la cap de electrocutezi violetele?" :rofl:
 

Leanna

Member
:?: Floare atacata de tripsi? :?:


Daca e sa privim atent petala florii de jos..se observa ca are ceva.. Nu stiu ce e.. :? Florile atacate..le-am rupt..acum vor incepe altele sa infloreasca..voi vedea daca reapare fenomenul
 

Leanna

Member
Am fotografiat si frunze

Sunt frunze mai vechi, ma staruiam sa rup frunzele atacate..si dupa cum am mai spus si florile..acum s-a deschis o floare noua..nu observ nimic, pare sanatoasa si culoarea e mai aprinsa. La cea atacata si culoarea era stearsa. Totusi sunt in ceata..ce-a fost..trips? Si daca da...e posibil sa se ascunda in pamant?
 

ioana_ralu

Member
Buna.Am si eu o pb.A cumparat mama ieri o violeta si cred ca era bolnava pentru ca azi am gasit zeci de ganganii mici si galbene si pe celelalte violete.cu ce solutie trebuie sa le stropesc pentru a scapa de ele?
Din ce-am citit aici pe forum par a fi tripsi.
 
Sus