trandafirii cei mai parfumati

cristinaf

Well-Known Member
Oricand doresti, cu bucurie, ca as avea de unde taia, mai ales ca e vorba de schimb, iar tu ai din cei sofisticati... :)
El a dat niste lastari luuungi, cred ca ar merge condus ca urcator sau macar sprijinit de ceva.
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mersi, mai lasa-l pana la anu', astia nu-i indicat sa-i ciopartesti din primul an, la primavara nu taia nimic din ei, doar ce-i inghetat :!:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
claude a spus:
Pai vad ca doar daca m-am apucat de cumparat sofisticati am si eu parte de parfum, ca in rest, ce-am cumparat de la noi scria 'parfumat' si cand-colo...imi puneam probleme ca am necazuri cu mirosul, de eu nu simt sa fie parfumati :rofl:
sa-ti traiasca astia sofisticati :) chiar merita toti banii si chiar nu merita sa luam din supermarket ca raminem doar cu ambalajele frumoase ca in realitate ies tot feluri de minuni :(
 

carmenushka

Active Member
sannamaria a spus:
claude a spus:
Pai vad ca doar daca m-am apucat de cumparat sofisticati am si eu parte de parfum, ca in rest, ce-am cumparat de la noi scria 'parfumat' si cand-colo...imi puneam probleme ca am necazuri cu mirosul, de eu nu simt sa fie parfumati :rofl:
sa-ti traiasca astia sofisticati :) chiar merita toti banii si chiar nu merita sa luam din supermarket ca raminem doar cu ambalajele frumoase ca in realitate ies tot feluri de minuni :(
De m-ati vedea pe mine cum de fiecare data imi umplu bartele in magazine cu butasi de trandafiri din cauza pozelor frumoase dar in drum spre case mi-aduc aminte de ce spuneti voi pe forum si ii las in alte rafturi si nu mai cumpar nimic :)
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
foarte bine faci Carmenushka :) eu nu zic ca toti sunt neseriosi .....dar cam sunt :rofl: cu banii a trei trandafiri mai bine iei una is buna :)
 

gabrielais

Active Member
cei mai parfumati din gradina mea..hmmm...mi se pare ca toti miros...dar in top: Dames de Chenonceau, Nahema, Pariser Charme, Melody; daca am macar unul in vaza simt parfumul de la etaj.. :wink:
 

Rose

Active Member
gabrielais a spus:
cei mai parfumati din gradina mea..hmmm...mi se pare ca toti miros...dar in top: Dames de Chenonceau, Nahema, Pariser Charme, Melody; daca am macar unul in vaza simt parfumul de la etaj.. :wink:
Poti pune poze cu Nahema, te rog? :)
 

Rose

Active Member
Am citit pe site-ul David Austin ca Evelyn, Gertrude Jekyll, Golden Celebration si Jude the Obscure sunt cei mai parfumati. Din experienta voastra, care sunt cei mai parfumati englezesti?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
eu am Golden C care e foarte parfumat ,de Gertrude am spun la vara :) dar asa se zice ca e f parfumat .
 

nicol

Member
La mine, cel mai parfumat e Abraham Darby. Urmeaza Gertrude Jeckill.
Gabrielais, ai putea descrie putin parfumul lui Nahema? Vreo poza cu el nu ai? L-am comandat in primavara asta si moor de curiozitate! :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Jude the Obscure e foarte parfumat. La fel si Evelyn, Othello, Scepter'd Isle
 

gabrielais

Active Member
nicol a spus:
La mine, cel mai parfumat e Abraham Darby. Urmeaza Gertrude Jeckill.
Gabrielais, ai putea descrie putin parfumul lui Nahema? Vreo poza cu el nu ai? L-am comandat in primavara asta si moor de curiozitate! :)
pentru fetele interesate de Nahema:
http://gabrielabis.sunphoto.ro/trandafiri_2011/39603061
http://gabrielabis.sunphoto.ro/trandafiri_2011/39603068

Parfumul sa-l descriu acum, chiar nu imi mai amintesc din vara...nici n-am notat pe nicaieri "impresiile"...tot timpul sunt fascinata de un "parfum" nou :rofl: oricum este parfumat si asta e cel mai important!!! :)
 
Sus