Trandafiri urcatori - partea a II-a

irina_81

Member
Swan Lake are,precum spui si tu,miezul roz fin, ca de portelan.Cel din poza,cred eu,este Ilse Krohn Superior.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
:rofl: minca-v-ar mama pe voi de dragalase ce sunteti.
Acum multi ani cind am intrat in posesia acestui trandafir,pe invelisul dinsului scria mare "Swan Lake".Acum ca nu este el....zau ca nu ma supar.Ca dehhhh,de frumos,e frumos.
Voi numai sa imi spuneti ce sa scriu deasupra pozei din album :giggle:
 

irina_81

Member
Gabiuta a spus:
:rofl: minca-v-ar mama pe voi de dragalase ce sunteti.
Acum multi ani cind am intrat in posesia acestui trandafir,pe invelisul dinsului scria mare "Swan Lake".Acum ca nu este el....zau ca nu ma supar.Ca dehhhh,de frumos,e frumos.
Voi numai sa imi spuneti ce sa scriu deasupra pozei din album :giggle:
:oops: :)
Orice o fi,este superb!
 

lucia2002

Active Member
Caramell a spus:
Intr-adevar este un trandafir superb! Infloreste toata vara la fel de frumos?

NicoletaDaniela, cred ca l-am vazut in oferta celor de la Coral.
Recunosc ca nu infloreste asa de frumos toata vara, dar florile sunt intradevar minunate, ireale. Parca sunt desenate. Mie florile lui imi amintesc de buchetele mireselor.
 

miki70

Active Member
Asta este trandafirul care tb sa fie New Dawn :cry:



In toamna il scot si-l pun in fata blocului sa se catere pe gardul metalic :p
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Mdea, e clar ca ai luat teapa :rofl: Cum e, are parfum? Sa vedem daca reinfloreste :D
 

miki70

Active Member
Claudelu e urat si nici parfum nu are, il arunc in gradina din fata blocului la toamna :) Uff, si-l astept de un an sa faca flori :cry:

Acum caut New Dawn . Imi face si mie cineva un marcotaj aerian cu un pet ? :oops:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
daca apuca si al meu sa creasca un pic iti fac eu in vara asta :D Deocamdata e mic, a fost taiat la rasul solului, anul trecut a fost bolnav si din cauza asta n-a rezistat iernii asa ca inca nu s-a inaltat cat sa-l pot jumuli :oops:
 

miki70

Active Member
claude a spus:
daca apuca si al meu sa creasca un pic iti fac eu in vara asta :D Deocamdata e mic, a fost taiat la rasul solului, anul trecut a fost bolnav si din cauza asta n-a rezistat iernii asa ca inca nu s-a inaltat cat sa-l pot jumuli :oops:
Claudelu dc e mic lasa-l nu-l ciumpavi pt mine. Poate doreste cineva care are o tufa mare si are de unde pune la marcotat.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
miki70 a spus:
Acum caut New Dawn . Imi face si mie cineva un marcotaj aerian cu un pet ? :oops:
Miki, iti dau eu New Dawn, nu ti-am zis deja??? Dar n-am cum sa marcotez, iti pun la prins cu petul. E plantat langa foisor si cainele meu sapa in disperare acolo, n-am nicio sansa sa prind.
Deci, se rezolva :D
 

miki70

Active Member
gradinar1 a spus:
miki70 a spus:
Acum caut New Dawn . Imi face si mie cineva un marcotaj aerian cu un pet ? :oops:
Miki, iti dau eu New Dawn, nu ti-am zis deja??? Dar n-am cum sa marcotez, iti pun la prins cu petul. E plantat langa foisor si cainele meu sapa in disperare acolo, n-am nicio sansa sa prind.
Deci, se rezolva :D
Multumesc Madalina :hug: :* :rose:
 

Rose

Active Member
Miki, poate-l mai gasesti in toamna la reducere in Dedeman! Eu l-am luat cu doar 4 lei!
 

miki70

Active Member
Rose a spus:
Miki, poate-l mai gasesti in toamna la reducere in Dedeman! Eu l-am luat cu doar 4 lei!
Daca iau iar teapa? Asta a fost la ghiveci, cu eticheta ultra frumoasa, nu ma asteptam sa nu fie ce scrie pe ea :(
O sa caut eticheta sa va spun de la ce firma a fost, sa va feriti pe viitor.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
New Downul meu (multu tot Mada :* ) are primul bobocel.Daca nu ar fi timpul asta saracutul ar si inflori :(
 
Sus