Trandafiri toamna

LadyBug

Well-Known Member
VCreau si eu
eyes for you
rosomane janon
burgundy iceberg
Nelson Montfort
Heritage
nu e inca lista finala, mai modific pana maine.
 
Ultima editare:

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc pentru informare, as renunta la Heritage, raman ceilalti care sunt disponibili. Prefer sa fac plata in cont si sa fie trimisi cu posta romana, dar peste o saptamana si un pic voi avea banii.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Nici o problema. Eu vreau sa-i scot dupa 15 octombrie, bine si in functie de vreme, pentru ca trandafirii sa iasă din vegetatie si sa se prindă sigur.
 

LadyBug

Well-Known Member
Eu i-am plantat asta-seara, sunt bine dezvoltati, mari, eyes for you avea doua tulpini, ma gandeam sa-i separ, dar pana la urma l-am lasat asa.
Multumesc si pentru butasi, pe astia ii tin la hidratat pana luni, cand ajung iarasi la teren.
 

LadyBug

Well-Known Member
Multumesc mult, credeti ca e bine sa incerc sa pun butasii in cartof si sa-i ingrop asa? Am auzit de la o matusa ca i-a reusit asa, parca si pe aici se vorbea despre aceasta metoda.
 

mirceaspc

Active Member
Moderator
Am citit si eu despre metoda asta dar nu am aplicat niciodată. In general toamna am multa treaba si desi îmi propun nu prea am timp de trandafiri. Asa ca eu ai fasonez un pic si-i bag pur si simplu in pământ cu o sticla in cap. Daca se prind bine, daca nu nu. Teoretic metoda cu cartof ar trebui sa fie mai buna. Asa ca merita încercat.
 
Sus