Trandafiri sannamaria

Roxana Peled

Active Member
gabrielais a spus:
Goldelese (n-are nici 30 de cm, era sa dea coltul in vara si acum e o mica masina de inflorit...are multime de flori pe el, pare o mingiuta inflorita; pentru el voi face un efort sa ies si sa fac poze :) )
Complet de acord cu Gabriela, Goldese este o minunatie de trandafir! :indragostit:
Are una dintre cele mai frumoase culori pe care le-am vazut vreodata la un trandafir, tufa mica cu flori mari pentru cat e de mica tufa si foarte productiva!
 

geodezia

Well-Known Member
Anna pune aici lista cu ce vei avea de vinzare
eu de ex as vrea de la tine
Golden Celebration
Harlow carr
Getrude Jekyyl
Las vegas
Novalis
Winchester
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Geo , da ! la wincester am dubii ......restul da :D
nu pot intra in gradina atat de mult a plouat !
maine ma duc la cumparaturi , vineri curatenie, sambata numai bucatarie , dupa sarbatoare :)
marti fac lista cu ce am ! pana atunci nu pot spune mai multe :eek:f:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Laura mersi !
pai el e preferatul meu :indragostit:
l-am asteptat atat de mult si florile tin mult ,prima floare s-a deschis acum o sapt si inca nu se scutura ,desi sapt trecuta in fiecare zi a plouat chiar si de mai multe ori si a fost un vant nebun vreo trei zile de ma lua pe sus ,desi am cateva kg in plus :rofl:
 

sarselia

Active Member
Moderator
Wow ce frumosi sunt!
Vad ca incepe si Let;s celebrate sa se deschida.Il ai de anul acesta?Al meu vad ca nu vrea sa isi arate fata ca nu are nici macar un boboc.Sper sa se razgandeasca....Eu il am din toamna.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Sarselia,il am din toamna anului 2012 ,dar anul trecut a fost tare amarat ,acum a facut o tufica frumoasa si are o gramada de boboci ,anul trecut nu prea am vazut o floare normala pe el :roll:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
poze de ieri :D
MW


Let's celebrate


Tradescant


mini caisa


Sombreuil


Darcey Bussel


boboci de Alphonse de Lavalle ,care e posibil sa fie Erinnerung and Brod ...inca nu m-am convins ce e :roll:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
au mai inflorit cativa :dans:

Pink Abundance


Red Leonardo da Vinci ,Heidi Klum ,Parade


Golden Celebration


Parisier Charme


Mini galben ,White Morsdag


Chippendale


Burgundy ice ,Lady Emma Hamilton,Minerva


no name ,Abraham Darby ,Summer Song


Westerland,Darcey Bussel ,Gertrude Jekyll


Sombreuil,Souv du dr Jamain 2 x


necunoscut ,Eden rose 2x


Prospero ,Astrid ,Heritage


Geoff Hamilton


mini bordo ,Ghislaine




pe asta l-am luat ca souv de Alphonde Lavalle ,dar nu e :roll: ma gandeam ca va fi Erinnerung and Brod ,dar cred ca nici asta nu e :x
 
Sus