Trandafiri sannamaria

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Roxy ,deja s-au parlit si la mine ,dar o sa vina si valul doi :rofl:
in prima poza e Harlow car ,anul doi pe radacini proprii ,e un infloricios si jumatate ,pe cat de mic e ,pe atat de multe flori face + foarte parfumat .Nu prea seamana cu englezesti desi e :) are o floare mai plata ,dar eu il ador :indragostit:
 

R@MONA

Active Member
Cata culoare, Anna! Primul, din al treilea rand este Imperatrice Farah, nu? Este absolut superb! Al meu nu stiu ce are, nu ii merge bine, nu are culorile asa frumoase ! De cati ani il ai?
Dar primul din ultimul rand cum se numeste?
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
da e Kaiserin Farah il am de 3 ani ,daca nu ma insel ,anul asta s-a facut urias :D
primul din ultimul rand e Henry Matisse ,alt frumos :)
 

R@MONA

Active Member
Ei, dar acum chiar imi vine sa plang ! Eu nu stiu ce le faceti, dar florile mele nu arata la fel de frumoase ca ale voastre :cry: :cry: ! Pe Henri Matisse nici nu il recunoscusem , asa de frumos arata al tau !Al meu e un pricajit cu doi, trei boboci ! :x
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
astia deja fiecare au 2-3 ani ,stai linistita ca am si eu din cei plantati in toamna primavara ca are doar doua frunze si nici nu-i sigur ca va supravietuii :roll:
 

gabrielais

Active Member
sannamaria a spus:
poze de la inceputul saptaminii ,ca acum deja s-au parlit de la soare :(





superbi! ce somoioage de flori au trandafirii tai...ai mei tb neaparat ingrasati..s-au obisnuit cu kk de animale si cum anul asta n-au primit se resimt... :rofl:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Gabi , e foarte bun gunoiul de vaca ,eu ala folosesc toamna ,si cam atat ,eu nu dau bani pe ingrasamint pt trandafiri :D
 

clematite

Well-Known Member
Astazi am avut o zi mai relaxata, fiind sarbatoare, si am vizitat cateva albume cu trandafiri. Aveti numai minunatii.
Visez si eu sa am atatea varietati. Am plantat si eu in toamna si in primavara, dar acum au cate o floare, 2-3, fara tufa impunatoare si infloriri spectaculoase.

Superbi.
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
mersi Clematite ! stai sa vezi peste un an doi ,nici la mine nu au aratat asa din prima ,iar anul trecut chiar am fost dezamagaita de ei ,am zis ca numai in pozele de catalog sunt faine :rofl:
dar anul asta multi au inceput sa-si arate adevarata fata ,bine si acum am cativa mai pricajiti :roll: dar pe alea nu le arat :rofl:
 

gabrielais

Active Member
Maria, asa am inceput toate..pandeam intai prima floare, apoi o tufa in devenire...dureaza putin sa ajunga "monstri", dar crede-ma pe cuvant...merita asteptarea ;-)
 

Dea

Active Member
Ce nebunie de culori la tine!!! Absolut superbi cu totii, nici nu stii pe care sa-l admiri mai intai! :clap:
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
let-s Celebrate

Minerva

Munstead Wood

mini caisa

Excalibur

Charlotte

Gertrude Jekyll

Crown Princess Margaret

Geoff Hamilton

Jugendliebe
 
Sus