Trandafiri sannamaria

lelia

Well-Known Member
Ana ,e absolut superb Morsdag! :visator: daca-mi spui ca e si parfumat ,o sa mor in chinuri groaznice ........
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
aproape nu mai am trandafiri infloriti :( deja mi-e dor de vara :cry:
Solero,Let's Celebrate

mini bordo si Golden care infloreste fara oprire ...................
 

claude

Well-Known Member
Moderator
eu sunt asa de satula de septembrie asta friguros si cu ploaie aproape non-stop ca nici nu mai imi vine sa fac vreo poza la cate-o amarata de floare :(
 

gabrielais

Active Member
chiar nu stiu ce-o fi cu vremea anu' asta...vara n-am prea avut..acu'nici toamna...uff....nici mie nu-mi arde de stat prin gradina; si de cand cu dandanaua cu spatele, chiar nici nu stiu ce mai am prin gradina :(
 

sannamaria

Well-Known Member
Moderator
Gabi, imi pare rau sa aud ca tu ai prob de sanatate :(
daca vremea asta mai tine mult sigur fac depresie :cry:
 

Roxana Peled

Active Member
gabrielais a spus:
chiar nu stiu ce-o fi cu vremea anu' asta...vara n-am prea avut..acu'nici toamna...
Ce a avut la voi in Iasi vara Gabi? La noi in Bucuresti a fost o vara minunata, racoroasa si insorita :D
Pacat ca ai probleme cu spatele :( , tare nabadaioase sunt astea ...
 

gabrielais

Active Member
multumesc fetelor...nu am nimic extrem de grav, am descoperit o scolioza pe care am inceput sa o tratez ( ce se mai poate la varsta asta) plus un pic de reumatism; deocamdata pana nu fac si faza de stabilizare nu am voie deloc de efort; nu e extrem de grav dar nici bine nu mi-a fost 2 saptamani cu dureri de cap si ameteli pana am descoperit unde-i problema; acum sunt mai bine; va multumesc tuturor :hug:

Asta ziceam Rox, ca nu prea a fost vara in adevaratul sens...a fost scurta si racoroasa :)
 

Roxana Peled

Active Member
gabrielais a spus:
nu e extrem de grav dar nici bine nu mi-a fost 2 saptamani cu dureri de cap si ameteli pana am descoperit unde-i problema
Doamne fereste, bine ca a fost doar atat ca atunci cand apar dureri de cap si ameteli pot fi diagnostice mult mai grave.

gabrielais a spus:
Asta ziceam Rox, ca nu prea a fost vara in adevaratul sens...a fost scurta si racoroasa :)
Si nu ti-a placut asa racoroasa? :eek:
Mie mi-a placut tare mult :indragostit: , am apucat sa-mi termin gradina de pe acoperis ... altfel ma topeam si ma lasam :) ...


Sannamaria, fabulos Golden-ul! :clap:
Nu ai de ce sa te plangi, mai ai inca trandafiri frumosi :D
 

cristinaf

Well-Known Member
Nu e nimic fabulos la ora asta in gradina in ce priveste trandafirii, cel putin nu la mine, dar am impresia ca asa e la toata lumea. :roll: Doua, trei floricele anemice, singurul pe care trebuie sa-l laud e Maxi Vita, are zeci de flori deschise acum, un trandafir de nota 10, dupa parerea mea. :D
 

gabrielais

Active Member
la mine sunt mai multi cu multe flori pe ei dar din cauza vremii chiar n-am niciun chef sa ies pe-afara sa fac poze...abia m-am mobilizat cat de cat sa "ingrop" niste bulbi de lalele :rofl:
de laudat sunt Golden Celebration, Morsdag, Munstead Wood, Easy Does It, Goldelese (n-are nici 30 de cm, era sa dea coltul in vara si acum e o mica masina de inflorit...are multime de flori pe el, pare o mingiuta inflorita; pentru el voi face un efort sa ies si sa fac poze :) )
 
Sus