Trandafiri Roxana Peled

claude

Well-Known Member
Moderator
:) Pai eu n-am vrut sa te bag in panica, nu de alta da' tu nu ai unde sa le muti, cum am facut eu cand m-am trezit in mijlocul crizei :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Mai am cativa :D

Sweet Dream


Crown Princess Margareta


Leonardo Davinci ..... Heritage .......... Rumba


............................... Goldese .................................................................. New Image ........................................ Snow Goose


Iceberg


Marry Rose
 

sarselia

Active Member
Moderator
Ca de obicei superbi!New Image este catarator?
Imi place enorm de mult si Iceberg.Despre el ce imi poti spune.Multumesc! :*
 

Roxana Peled

Active Member
New Image nu mi-a dat impresia in nici un fel ca ar fi urcator :gandit: . Creste cam dezlanat, lung si rarefiat. In toamna l-am taiat scurt pentru ca a trebuit sa-l mut si oricum arata ca o caracatitza. O sa-l las sa creasca si o sa incerc sa-l conduc pe pergola pana unde duce sa vad ce face. Nu de alta dar la mine si Sweet Dream care este un mini tot ca urcator se comporta ;-)

Iceberg este asa cum il lauda toata lumea, excelent!!!
E singurul trandafir pe care il am in trei exemplare. E sanatos, infloreste aproape non-stop (am poze cu el inflorit in ianuarie :) ), formeaza o tufa frumoasa si aerisita si cel putin la mine creste si tot creste. Am unul care ar trebui sa fie Iceberg urcator si doi care nu ar trebui sa fie urcatori dar eu nu vad nici o diferenta :rofl:

Mai am cativa :D

Un necunoscut cumparat acum 7 ani (primii 2 ani si i-a petrecut in ghiveci pe balcon)


Necunoscut mostenit de la proprietarul anterior al casei/curtii


Braham Darby si Graham Thomas


Madame Isaac Pereire
 

sarselia

Active Member
Moderator
Roxana,multumesc de info.Nici nu ma mir ca ai tai tind sa devina toti caracatite fiindca le-ai oferit un sol care ii face sa creasca intr-o zi cati altii in 7 (ca in povesti :clap: ).
 

elianna

Well-Known Member
Bagi mana in joben si mai scoti niste porumbei - a se citi TRANDAFIRI :)
Cati trandafiri ai sau mai ai de aratat ca sa ma pregatesc sufleteste sa nu fac infarct :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
Poze noi :D

Leonardo Da Vinci ............................................. Necunoscut Rosu vechi ....... Crocus Rose ............... Iceberg .......... Winchester Cathedral


Abraham Darby ................................................................. Heidi Klum ................................... Queen of Sweden & WS2000


New Image


Snow Goose :indragostit:
 

elianna

Well-Known Member
M-am plimbat dimineata prin gradina ta si m-am binedispus :D Dar cand or creste toti mari, aleile vor fi tot mai inguste si mai greu de parcurs :(
 

Roxana Peled

Active Member
Nu, nu, nu ... nu-i lasam pe alee .... ii taiem, ii legam, ii invartim ... gasim o solutie ca doar nu e dupa ei :rusine: :rofl:
 

Rose

Active Member
Minunate tufe s-au format! Se pare ca le-ai gasit meniul potrivit :) de au crescut si s-au dezvoltat demential! Nota 10, fara discutii!
 

laural

Well-Known Member
Roxana sunt superbi toti...cand ma uit la tine comparativ cu gradina mea din camp imi vina sa plang si ma apuca un pic disperarea chiar daca nu recunosc :cry:

Uite trandafirii mei de dulceata Kazanlik, inoata in grau
....La anul nu o sa mai am grau dar cand o sa am si eu o gradina adevarata ? :rofl:

Daca tai din trandafirii tai sa nu arunci nimic, te rog :hipnotizat:
 

belisima

Well-Known Member
:) wow,roxana ,ce putem sa mai spunem!
leonardo e un monstru :hipnotizat: nu stiu de ce,cand plantez un trandafir imi este greu sa constientizez ca chiar va creste :pauza: la mine e inghesuiala mare!
 
Sus