Trandafiri Roxana Peled

ghia_don

Active Member
Frumoasa tare terasa ! :D va arata demential cu toti trandafirii infloriti ! :indragostit:
Felicitari Roxana !! :D
 

Roxana Peled

Active Member
Va multumesc mult! Da, in luna mai va fi o nebunie! :indragostit:
Gazonul l-am pus in rulouri anul trecut, eu cu sotul :D . A fost prima data cand am instalat gazon dar ne-a iesit bine, s-a prins perfect si nu s-a uscat nici o bucatica. Trebuie sa recunosc insa ca a fost si un gazon de calitate. Arata exceptional de cand ni l-au adus. E un gazon sport :D
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Intre timp am descoperit albumul pe FB ca doar l-a share-uit Nick si m-am lamurit ;-) . A iesit absolut perfecta terasa! :clap: :clap:
 

geodezia

Well-Known Member
frumoasa foc terasa :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
ma apuca risul dar stii de ce ....mai ai pe unde pune rose ....
deci spor la pus ...
le-a placut tare rau la rosele alea la tine si asa este le-a placut pamintul ca si ai mei vad ca acum dupa ce am pus balega de cal si niste rumegus vechii au inceput sa creasca ca fat frumos ..asa ca spor la cumparaturi draga mea ca e tare frumos acolo si pacat ca mai ai pe unde pune :hug: :hug: :hug:
 

LadyBug

Well-Known Member
Daca toate casele ar avea acoperis din asta, cu plante, ce bine ar fi si pentru biata noastra planeta albastra! Plus ca arata extraordinar de bine, plus ca n-ar mai sta in fata blocului tinerii sau batranii la taifas, ar putea sta sus pe terasa ;-)

Aha, deci asta e combinatia ideala, gunoi de grajd care-i alcalin si rumegus care-i acid, am inteles si eu secretul in urma unor lamuriri si de pe topicul cu afini ;-)
 

geodezia

Well-Known Member
sincer habar nu aveam dar am in saptele depozitului niste riumegus macerat de vreo citiva ani si car cu plasa si imprastii in toate gradinitele iar balegarul mi-au ramas citeva galeti de la gradiana si am pus si prin gradinitele de flori
acum bag sama ca le-a priit si la rose si la alte bolbotenii de am pe acolo bujoti hemoraclisi lalele zambile campanule etc asa ca voi continua caratul cu plasuta la rumegus
 

Roxana Peled

Active Member
Am obtinut si eu poze cu trandafirii mei infloriti! :D
Pozele sunt de marti:
Munstead Wood ....................... Sweet Dream .............. Iceberg ....................... Abraham Darby ........
]
 

sarselia

Active Member
Moderator
Asa ma gandeam si eu ca nu ii ai de anul acesta fiindca erau mult prea frumosi ca sa fie plantati toamna trecuta sau in aceasta primavara.
Sa ai parte de ei si sa le mearga de minune!
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Sunt minunati, Roxana! Abia astept sa iti vad toata terasa inflorita! :D
 
Sus