Trandafiri Roxana Peled

Roxana Peled

Active Member
:rofl: Si nu vreau sa le tai nici din lastari, nici din radacini :)
Iar unii dintre ei sunt sus pe terasa si trebuie sa ajunga jos in gradina si invers :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
No atunci spor la sapat transee :rofl: Pai iti instalezi un troliu, ca doar nu-i fi dusa cu capul sa cari ghivecele in brate pe scari :eek:
 

Roxana Peled

Active Member
Chestia e ca nu sunt ghivece si nu pot fi carate. Sunt cutii de carton invelite in saci de gunoi si fara fund :) O sa le desfac "ghivecele" in toamna tarziu cand n-or mai fi in vegetatie si o sa incerc sa pastrez radacinile cu cat mai mult pamant pe ele - nefiind scosi din gropi in pamant ci din maldare de pamant o sa fie mult mai simplu si mai putin periculos pentru radacini :D
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Pana atunci sper ca vei pune trepte pe scari si nu ai innebunit sa cari trandafirii jos pe cadrele acelea. Desi, la cum te cunosc, nimic nu m-ar surprinde! :rofl:

Sunt minunati trandafirii si foarte frumos dezvoltati. :D
 

sarselia

Active Member
Moderator
O da sunt superbi si ce imi place e ca au avut parte numai de aventuri.Ba mai mult aventura lor nu s-a sfarsit cum nu s-a sfarsit nici munca Roxanei insa, rezultatele vor fi cu siguranta pe masura.
Sa ai parte de ei!
Si regina ta a Suediei m-a dat gata si pe mine!
:D
 

Roxana Peled

Active Member
Noutati printre trandafirasii mei :D

Bonica - nu reusesc sa vad nici o diferenta fata de Fairy roz :?

New Image , Palais Royal , Molineux
Asta nu stiu ce este, nu-i mai gasesc eticheta prin pamant si nu seamana cu nimic din ce ma asteptam eu sa iasa :)
Si cel mai vechi trandafir al meu (in jur de 6 ani din care primii doi petrecuti in ghiveci), ar putea sa fie Paul's Scarlet dar nu stiu sigur
 

adrianam

Well-Known Member
Foarte frumosi toti si sa ajunga mari sa-i vedem in toata splendoarea lor!
Pai cred ca Bonica ar trebui sa aiba florile un pic mai mari ca the Fairy. Si in timp, tufa de Bonica clar va fi mai mare ca cea de la The Fairy. The Fairy are florile grupate in ciorchini.
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
E diferenta mare intre Bonica si The Fairy. Il ai pe The Fairy inflorit? Daca nu, cand va inflori, vei remarca diferenta.
 

Roxana Peled

Active Member
Ok, am si Bonica si The Fairy amandoi infloriti. Arata la fel :)
Deci unul dintre ei clar nu este ce se da a fi :rofl:
Voua cel din poza ce vi se pare ca este?
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Fairy are florile foarte mici, micute si foarte dese, buchete in varful fiecarei tije. Cel din postarea ta de mai sus e Bonica sigur.
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc draga mea! :*
E clar, am doi Bonica. La mine nu are nici unul floarea atat de bogata pe cat o are cel din link-ul tau :)
Sunt amandoi la fel, cred ca unul ajunge in strada :rofl:
 

Dea

Active Member
Deosebiti trandafiri Roxana! Ai facut niste alegeri deopotriva minunate si inspirate!! :clap:
Palais Royal, ce trandafir superb!! Va fi exceptional odata cu anii!! Il pun pe lista mea de achizitii! :D
 
Sus