Trandafiri Roxana Peled

Roxana Peled

Active Member
Nu am foarte multi si majoritatea sunt in primul an dar tinand cont ca trandafirii mei au inceput sa ma incante cu o multime de floricele incepand cu aceasta primavara as vrea sa impartasesc pozele lor cu voi :D

Winchester Cathedral
Rumba
Mary Rose
Munstead Wood
Schneewittchen , Abraham Darby , miniatur galben Molineux , New Knirps , Red Leonardo Da Vinci , Sweet Dream , Heidi Klum , Queen of Sweden
 

belisima

Well-Known Member
wow,ce "coloare" are heidi klum ,ma uitam si eu la e in toamna...sa ni-l arati si compet deschis :visator:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunati, Roxana!
Acuma, cartesc si eu...Sweet Dream ala, mie nu imi iese socoteala ca ar fi al lui Austin, ci al lui Fryer... :) Tu unde ai vazut ca ar fi al lui Austin?

Heidi Klum...te rog sa-mi spui cat e de parfumata si ce tip de parfum are, daca are parfum de tea sau alt tip
 

Roxana Peled

Active Member
Draga mea, s-ar putea sa avem amandoua dreptate. Eu l-am luat de la David Austin dar creat se pare ca e de catre Fryer. Sweet Dream - Frymincot - link: https://www.davidaustinroses.com/englis ... showr=1096
Habar n-am care e combinatia dintre ei :gandit:

Ma duc maine si-l adulmec pe Heidi Klum si-ti spun, desi nu prea ma pricep eu la tipologii de parfum, nu stiu daca o sa stiu sa ti-l descriu.
 

nick1971

Active Member
cica n-are multi si a umplut pagina :rofl: Superbi! sa creasca mari si sa te bucure cu multe flori :hug:

imi place foarte mult Queen of Sweden
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana Peled a spus:
Draga mea, s-ar putea sa avem amandoua dreptate. Eu l-am luat de la David Austin dar creat se pare
Pai care sa fie combinatia, Austin il vinde :rofl: Austin vinde nu doar trandafiri creati de el, ci multi altii, inclusiv vechi
 

Roxana Peled

Active Member
Va multumesc fetelor!

Claude, nu stiam ... am crezut ca daca il cumpar de la Austin e al lui :rofl:. I-am sters DA-ul, astia nu sunt cuminti deloc, induc lumea in eroare ...
 

Roxana Peled

Active Member
Multumesc frumos fetelor! Gradina nu o am inca din pacate, doar trandafirii :rofl: .
O sa fie chinul de pe lume la toamna sa-i mut dar asta este ... nu exista placere fara durere ... si fara intepaturi :)
Macar stiu exact ce am pentru ca i-am vazut deja infloriti :D
 
Sus