Trandafiri Roxana Peled

Roxana Peled

Active Member
La mine CPM si-a tinut floarea dreapta dar probabil pentru ca era prima si era micuta, nu era suficient de grea sa indoaie lastarul :D
Gradinarito, Rhapsodie nu are umbra ... dar va avea curand :)
Daca vrei englezesti tzepeni Molineux, Crocus Rose si Queen of Sweeden la mine sunt tari ca ciomagul! :rofl:

Caramellutzo, mie nu mi s-a decolorat CPM ... Sper ca e CPM! :gandit:
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
CPM pare. Ar fi prea frumos sa nu se decoloreze, mai urmareste-o zilele acestea. :D
 

Roxana Peled

Active Member
Am lucruri bune de spus despre New Image.
Desi nu sunt nici pe departe o impatimita a trandafirilor tarcati asta chiar arata bine cand e complet inflorit. In plus (mi-a atras atentia sotul astazi ca eu nu-mi dadeam seama :rofl: ) e printre cei mai puternic si frumos parfumati trandafiri din gradina. Miroase superb!
 

daisy111

Active Member
Tocmai asa dungat ma face sa-l plac cel mai mult!!! :indragostit: Foarte frumosi sunt cu totii !!! :visator: :clap:
 

Roxana Peled

Active Member
Doar cate o floricica pe mine nu m-a impresionat prea tare dar cand a inflorit tot buchetelul si am vazut cum miroase .... asa DA!
Are un parfum absolut demential! :indragostit:
 

Dea

Active Member
Roxana, ce nuante puternice. Superb Rhapsody in Blue, iar Nea Imagine este fantastic de frumos! Mi-a placut acest trandafir din prima clipa in care l-am vazut in poze, este pe lista mea! :D Iar daca zici ca e si deosebit de parfumat, atunci este perfect!
 

Roxana Peled

Active Member
Intr-adevar, foarte puternic si foarte placut e parfumul. Eu am doi si arata tare bine impreuna :D . M-am mai pricopsit cu unul pentru ca s-a retras cineva din comanda comuna dupa ce fusese deja transmisa furnizorului si am incercat sa ajut. Pe asta il comandasem deja dar cum nu-mi placea absolut nimic altceva din lista am zis ca asta este, unde merge unul merg si doi :) . Si chiar asa a fost pentru ca din lipsa de spatiu i-am plantat pe amandoi in acelasi ghiveci :rofl:
Nu-mi pare rau insa, arata minunat asa "la inghesuiala".
 

Dea

Active Member
Zici tu zici, dar stai sa vezi cand vor creste ambii :) Esti admirabila, dar cum sa nu-ti fi placut altceva din lista :eek: , macar asa de experiment? :D
 

Roxana Peled

Active Member
Din pacate in cei 150 mp de gradina ai mei nu prea imi permit experimente :(
La mine totul e calculat si supracalculat si chiar si asa stiu sigur ca am cam exagerat pe ici pe colo :rofl:
Ba mai rau, mai vad si noi minunatii pe la voi si iar ma mananca degetele, o sa ajung sa-i plantez vertical pe peretii casei :rofl:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana Peled a spus:
eu nu-mi dadeam seama :rofl: ) e printre cei mai puternic si frumos parfumati trandafiri din gradina. Miroase superb!
Nesimtito :tavalit: (Chiar glumesc, sa nu te superi pe mine )

Roxana Peled a spus:
iar ma mananca degetele, o sa ajung sa-i plantez vertical pe peretii casei :rofl:
Pai vezi ca ai si gasit solutia? :rofl: Ce mai, tragi niste jardiniere de beton prinse de peretii casei :tavalit:
 

Dea

Active Member
:rofl: sa stii ca e o idee :idea: cu plantarea pe verticala!
Nu ai exagerat :D , in 150 mp de gradina, daca e sa calculam, asa la modul general ... :gandit: fiecare trandafir suporta o distanta de plantare de 50 cm, unul fata de celalalt, pe 1 mp ar intra 5 trandafiri, iar pe 150 mp, ar fi cam 750 de trandafiri! :)
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: Te-am lovit cu treaba cu parfumul claude, stiu eu! :rofl:

Asta cu jardinierele suspendate cred ca ar fi ultima picatura :rofl:

:rofl: :rofl: :rofl: Dea, ador matematica ta. Se asemuie destul de bine cu a mea! :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Ce matematica faina :) Pentru ca si eu am invatat aceeasi matematica ca si voi, la toamna iar am de mutat trandafiri , ca s-a dovedit ca trandafirii care ii am eu nu numai ca nu incap 5 pe mp ci ii trebuie la fiecare cate 2 mp :tavalit:
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Roxana draga, tu esti un barbat in travesti de pui intrebarea asta? :tavalit: Ca doar barbatii sustin ca marimea nu conteaza :evil: :rofl:
 

Dea

Active Member
:tavalit: e matematica cu reducerea la absurd. Unu si cu unu, nu fac doi, fac cinci pe metru patrat, asta pana cresc, dupa aia revenim la 1+1=2.; Lasa ca, ii mai coafam pe ici, pe colo, sa incapa. Ii mai mutam, sa facem loc si la altii :)
Eu care am pus vreo trei urcatori la vreo 30 cm distanta, dar si Peace cu Samba impreuna, saracutul de Samba, o face pe pantoful lui Peace si acum stau si eu, si ma tot gandesc :gandit: , cum sa-l mai scot si sa-l mut ...
 
Sus