Trandafiri Rose

R@MONA

Active Member
Wow!!!!!!! :eek: Trandafirul artistic este superb!!!!! De unde l-ai achizitionat? Si Elfe este frumos, dar cel artistic-cum se numeste? -este atat de delicat, de parca ar fi ireal! Felicitari! :clap:
 

Rose

Active Member
Va multumesc, fetelor! Ramona, trandafirul artistic este cumparat la ghiveci de la Expoflora, neavand denumire.
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Sa ai grija cu Monika asta - e singurul trandafir care mi-a inghetat iarna trecuta (si, de altfel, singurul care mi-a inghetat vreodata). Sa-l musuroiesti foarte bine - anul asta a lastarit doar macesul (portaltoiul).
 

Rose

Active Member
Nu-i stiu numele, dar nici nu conteaza la cat de parfumat este poate sa-l cheme si B....escu(sa-mi fie cu iertare, nu vreau sa supar pe nimeni)! Este de o nuanta tare frumoasa, frez i-ar spune unii!

 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Rose a spus:
Nu-i stiu numele, dar nici nu conteaza la cat de parfumat este poate sa-l cheme si B....escu(sa-mi fie cu iertare, nu vreau sa supar pe nimeni)! Este de o nuanta tare frumoasa, frez i-ar spune unii!

Lolita Lempicka, este trandafirul pe care îl "vanez" de ceva vreme. Sper s? îl gasesc la un moment dat. De cât timp îl ai? Am citit ca ar fi foarte sensibil la ger.
 
Sus