Trandafiri - RADU

radu

Member
;;;;;;;
;;;;;;
;;;
;;;;;;
;;;;;;
;;;;;;;
;;;;;;

1 rand de la stanga la dreapta :
WILLIAM SHAKESPEARE, The Pilgrim, THAT`S JAZZ, TESS OF THE D`UBERVILLES, TEASING GEORGIA,TEASING GEORGIA,TEA CHEPER si SWEET RELEVATION

al 2-lea rand de la stanga la dreapta :
Red Abundance,PULLMANN ORIENT EXPRES, PRINCESS ALEXANDRA OF KENT,PRINCESS ALEXANDRA OF KENT, Pink Abundance, PEACE(GLORIA DEI), Munstead Wood si LICHFIELD ANGEL

al 3-lea rand de la stanga la dreapta :
HERITGE, HANDEL, GRAND AMORE si GRAHAM THOMAS

al 4-lea rand de la stanga la dreapta:
GRAHAM THOMAS, GRACE, GOLDEN CELEBRATION, Gertrude Jekyll, Francois Juranville,Eyes for You si Eyes for You

al 5-lea rand de la stanga la dreapta:
lipsa denumire,lipsa denumire,lipsa denumire,lipsa denumire,lipsa denumire,lipsa denumire,DELLA BALFOUR+GIARDINA si BLAIRII NR. 2

al 6-lea rand de la stanga la dreapta:
DELLA BALFOUR,CROW PRINCESS MARGARETA,CREAM AMBUNDANCE, Clg. Mrs. Herbert Stevens, Charlotte, ALNWICH CASTLE,Abraham Darby si A Shropshire Lad

al 7-lea rand de la stanga la dreapta :
fara denumire, YELLOW CHARLES AUSTIN, CHARLES DARWIN,Cardinal de Richelieu, BROTHER CADFAEL, Baby Romantica si ALNWICH CASTLE


si ar mai fi vre-o 7 , dar fara denumire .
 

claude

Well-Known Member
Moderator
In sfarsit, era si cazul sa ne arati cate ceva, ca prea ii tineai ascunsi :rofl: Acum iau pozele la rand ;-)

Ce mare e la tine S Shropshire Lad! E din toamna sau mai veche? Ca eu am una din primavara trecuta,pe radacini proprii si are 40 cm si 2 amarati de lastari :x
 

radu

Member
claude a spus:
Ce mare e la tine S Shropshire Lad! E din toamna sau mai veche? Ca eu am una din primavara trecuta,pe radacini proprii si are 40 cm si 2 amarati de lastari :x
E plantat in toamna trecuta !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Aha...probabil unii cresc mai incet pe radacini proprii, daca nu au vigoarea portaltoiului sa-i impinga in sus...sau poate nu-i place locul la al meu :?

Anul viitor, cand mai creste, o sa-ti cer butas de Alnwick Castle :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:eek: Sunt verde de invidie cand ma uit la Cardinal de Richelieu cat a crescut! Al meu e o starpitura pe jumatate cheala :evil:
 

radu

Member
Lasa Claudia, ca si eu am niste pricajiti de trandafir, care au c-am 40 cm inaltime, asta asa cu indulgenta !
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Halal consolare :rofl: Mai, eu nu vreau sa aiba si vecinul capre slabe ca ale mele, eu vreau ca amandoi sa le avem grase si frumoase :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Claudia, esti tare cu caprele tale :rofl: :rofl:
Radu, numai trandafiri unul si unul, bravo tie!! Trebuie sa ne spui care e topul tau la categoria englezesti :D
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
In mijlocul discutiilor despre trandafiri remarc :giggle: ca la poza 39 ai un gard foarte frumos :rofl: .Poate unde eu iubesc lemnul ca e un material cald si arata altfel decit grilajul :( sa nu fie cu suparare :oops:
Rozele........ele sa iti traiasca!!!! :rose:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Cami, o sa-ti raspund eu pana intra si Radu pe forum. Mie mi s-a parut unul dintre cei mai infloritori englezesti, cu perioada lunga de inflorire (aproape tot timpul plin de flori). Imi mai place la el faptul ca florile nu stau aplecate, cum se intampla la majoritatea englezestilor, si ca tufa e compacta (il am totusi doar de 2 ani si stii cum se zice, despre trandafirii englezesti iti poti face o idee de-abia din al treilea an).
 
Sus