Trandafiri R@MONA

R@MONA

Active Member
Nu pot rezista sa nu va prezint " nebunia"mea de cand v-am cunoscut.
98 % din trandafirii mei sunt din comenzile din toamna si va multumesc pentru sansa pe care mi-ati oferit-o!

Caffe:


Variegata di Bologna:

The Pilgrim:



Hot chocolate:

Necunoscut ( nu-i mai stiu nici numele, nici de la cine a fost:sarb sau ungur)


Belvedere::



Rock & Roll;


Dee Dee Bridgewater:
Michael Serrault:

Hansestadt Rostock:
Prospero:
Molineux:
Cumparat drept Pride of Reigate, de la sarb, mie nu mi se pare a fi el:
Lovely Green :cel mai bine dezvoltat , cu peste 30 de boboci:
 

Dea

Active Member
SUPERBI Ramona!!! Ai facut niste alegeri de exceptie!! :clap: Sa se dezvolte toti frumos si sa te bucure cu multe, multe flori!

Cafee si Lovely Green, mi se par absolut fascinanti!! :visator:
 

R@MONA

Active Member
Multumesc mult, Dea! De-abia astept sa creasca mari!
Pana acum, cel mai mult ma fascineaza Caffe si Hot chocolate.
 

Dea

Active Member
Vor creste cu siguranta! Sa vezi la sfarsitul acestui sezon cat de mult se vor dezvolta! :D
Si Hot chocolate imi place enorm, are o nuanta intensa, pe masura numelui sau! Superbi cu totii!!
 

nick1971

Active Member
Vai, Ramona, ce frumuseti ai si tu!! :visator: sa te bucuri de ei!
am si eu Hot Chocolate, dar n-are nici un boboc momentan, e superb!!!
 

maxie

Member
Foarte frumosi ! De unde l-ai luat pe Hot Chocholate si cum evolueaza? Este superb !!!
 

R@MONA

Active Member
Pe Hot Chocolate l-am luat de la olandez, in toamna. Pana acum, pot sa-ti spun ca sunt multumita de el, este foarte harnicut in comparatie cu alti trandafiri, plantati in aceeasi perioada. In general, trandafirii olandezului se prezinta mult mai bine decat cei ai sarbului .
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Foarte frumos, Ramona! Caffe este atat de mic si plin de flori? Incredibil!
Hot Chocolate are o floare deosebita. Iar Prospero, este foarte frumos dezvoltat.
 

R@MONA

Active Member
Midsummer, trimis de olandez in primavara:


Acestuia nu ii stiu numele, nici nu imi dau seama cu cine ar semana din lista celor comandati:
Concert, climber
Pierre Cardin:
Hot chocolate
Belvedere?
 

nick1971

Active Member
cu Hot Chocolate m-ai imbolnavit :visator: sper sa-l vad si la mine inflorit :rugaciune:
despre Pierre Cardin ce parere ai? nu-mi dau seama din poze, il am si eu, dar n-are nici un boboc deocamdata
 

lucia2002

Active Member
Ramona as vrea sa stiu parerea ta despre The Pilgrim, asta in contextul in care am vazut ca il ai si pe Molineux, iar eu as fi optat intr-o viitoare comanda pentru acesta din urma.
 

R@MONA

Active Member
Pierre Cardinul meu este la stadiul de boboci acum, dar al prietenei mele a inflorit deja, iar floarea a fost superba. Imi place cum s-a dezvoltat.
De Pilgrim sunt foarte incantata, imi place mai mult decat Molineux, ale carui flori s-au scuturat repede si s-au facut urate.
Intre Pilgrim si Molineux, as alege clar Pilgrim, dar asta e parerea mea de neexperimentata :rofl: .
 

lucia2002

Active Member
Multumesc pentru raspuns, Ramona.
Acesta im face alegerea si mai dificila, fiindca aproape eram hotarata asupra lui Molineux.
Imi place la el culoarea mai profunda, Pilgrim imi pare prea deschis la culoare.
 
Sus