Trandafiri nina

carla

Active Member
Buuun, atunci ma duc sa rup si eu o floare sa experimentez senzatia :) Al meu e mic, l-am plantat in toamna si a facut deocamdata vreo 3 floricele. Probabil dupa ce mai creste o sa fie si parfumul mai intens. Sau poate nu l-am mirosit eu exact cand trebuia, o sa mai incerc :D
 

nina77

Member
Inca trei rozalii :D :

Zephirine Drouhin, James Galway si Spirit of Freedom,caruia am inteles ca nu-i place ploaia, dar care vad ca nu are nici o problema cu soarele arzator:
 

iris

Active Member
:) Rozul binedispune :) si creeaza o atmosfera romantica :) Sunt suuuuperbi :visator: mai ales Spirit of Freedom e de basm. :visator:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
nina77 a spus:
Inca trei rozalii :D :

Zephirine Drouhin, James Galway si Spirit of Freedom,caruia am inteles ca nu-i place ploaia, dar care vad ca nu are nici o problema cu soarele arzator:
Super toti trei! Pe Zephirine mi l-am luat si eu, e impresionant cand se umple de flori. Dar James Galway si Spirit of Freedom au florile superbe, si nuanta de roz si forma florii sunt spectaculoase :D
 

nina77

Member
Va multumesc! :hug:

Mi l-am dorit tare mult pe Zephirine Drouhin, din pacate cel luat de la olandez a inghetat in iarna, asa ca mi l-am luat in primavara de la famousroses,pe James Galway l-am primit in aceasta primavara, ma bucur tare mult ca s-a prins pentru ca avea radacinile foarte mici.Spirit of Freedom imi place foarte mult, are o culoare foarte placuta intr-adevar. :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunati! :visator: Am desoperit ca il ultima vreme, pe langa cei cu flori simple imi plac foarte mult trandafirii roz :eek: Pana acum am fugit de ei ca de ciuma, am doi, totusi, dar de acelasi fel, au ajuns la mine adusi de altii...dar trandafirii vechi si englezesti sunt minunati roz :mrgreen: Mai ales cei cu rozul acela delicat, ca de portelan fin, cu e si Galway si Spirit of Freedom...asa ca acum la mine in gradina sunt deja muuuuuuulti trandafiri roz :rofl:
 

nina77

Member
Va multumesc frumos! :*
Spun sincer ca pana nu am postat pozele nu mi-am dat seama ce multi trandafiri roz am. :rofl: Cand le-am postat pe ultimele, m-am gandit:"Doamne, deci chiar am o problema cu rozul!" :tavalit:, dar recunosc ca imi plac si mie tare mult, mai ales rozul asta ca de portelan cum spui tu Claude, asa ca urmatorul roz pe lista e Eglantyne :) .
 

bebe Iris

Active Member
Arata deosebit de bine!!!...eu m-am razgandit sa-l iau pe Spirit of Freedom, de frica ca nu va putea inflori niciodata din cauza ploilor. La fel patesc cu Pascali si mi-e mila de el sa-l vad cu bobocii mari, dar care nu mai pot sa se deschida. Acum, datorita pozelor tale, m-am razgandit si-l cumpar pe Spirit, fie ce-o fi :rofl: :*
 

bebe Iris

Active Member
Wooow! Stii ce !?! eu nu ma mai straduiesc sa caut trandafirii cei mai frumosi din lume, ma uit la ai tai sau pe lista ta de dorinte ;-)
W. Cristhie asta, este la Lottum?
 
Sus