Trandafiri Nick

ghia_don

Active Member
Ce harnicie la voi in gradini ! :D La noi, fiind mai frig, toate sint intirziate...trandafirii abia au muguri de 3-5 cm.
 

nick1971

Active Member
claude a spus:
:p Ce antipatica esti! :rofl: Azi mi-a zis si sannamaria ca are boboci la Munstead Wood, asa ca va urasc intens :rofl:
pai am vazut ca se laudau fetele din Timisoara pe FB ca au boboci la trandafiri si m-am dus si eu sa caut, sa nu fiu mai prejos :rofl: , si am gasit :)
 

nely

Member
Felicitari :marfa: , abia astept sa vad iar cum infloresc trandafirii, sa ma delectez cu poze de la posesori...pe ai mei i-a cam rontait catelul :eek: ramasese doar cate un bat la unii,incep sa se refaca cu frunzulite doar la unul am vazut un bobocel (dupa ce i-am separat cu o plasa)...
 

nick1971

Active Member
pai sa ma laud si eu :D
Nr.1 ca frumusete a florii, Augusta Luise

Vedeta de anul asta, Eddy Mitchel

Englezesti





Flori mici si simple

Veilchenblau s-a dezvoltat foarte frumos

Dungati :D


Movulii
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Minunati :clap: Deja am luat notite :rofl: Imi place tot mai mult din pozele voastre Blue for you, daca azuriul ala care apare in poze e real e chiar fain. Si-mi place si Minerva...si altii :rofl:
 

nick1971

Active Member
Multumesc! :hug:
claude a spus:
Minunati :clap: Deja am luat notite :rofl: Imi place tot mai mult din pozele voastre Blue for you, daca azuriul ala care apare in poze e real e chiar fain. Si-mi place si Minerva...si altii :rofl:
Blue for You chiar merita, cand infloreste e inchis la culoare, apoi se deschide si e chiar mai fain asa decolorat
sannamaria a spus:
tare frumos la tine :D rosul ala catarator cine e ? e remontant ?
unul e Kletter Star si celalalt e "maidanezul" :) maidanezul nu remonteaza, am vazut cateva flori razlete, dar e posibil sa fi fost niste boboci rataciti, dar cand e inflorit... e minunat
 

Rose

Active Member
Rozariu, nu gluma! Variegata ramane demential pentru mine, imi place mult si Brown Velvet, cum ti se pare nuanta, e caramizie sau bate mai mult spre rosu? Jenny Duval si Minerva sunt deosebiti prin nuanta si, banuiesc, prin parfum. Bravo, draga mea! :rose:
 

nick1971

Active Member
:D Multumesc!
Brown Velvet e in anul 2, abia acum e cum ma asteptam, adica "brown" :D
Jenny Duval si Minerva sunt parfumati, Jenny Duval e anul 3 si incarcat de flori, nu am reusit sa-i fac o poza ca lumea la toata planta.
 

sarselia

Active Member
Moderator
Nick eu ti-i tot admir si pe FB insa tin inca o data sa iti spun ca ai niste trandafiri de vis!
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nebunie ce e acolo la tine!! Il ai pe Mme Hardy? Imi place tare mult...
De unde ai luat suportii pentru urcatori? trebuie sa-mi iau si eu...
 

nick1971

Active Member
pe Mme Hardy nu-l am, cred ca stiu la care te referi, e inca fara nume.
nu are tepi, floarea seamana cu multe soiuri.
suportii mi i-a facut vecinul de vis-a-vis anul trecut :D
 
Sus