Trandafiri Nick

gabrielais

Active Member
superbi toti!! imi place tare Mary Rose...al meu cred ca e candidat la deces..sta in loc..nici nu creste nici nu moare si are o culoare ciudata :(
 

nick1971

Active Member
Multumesc de aprecieri :hug: e meritul lor ;-)
Geo... cu Minerva astept urmatoarele flori, prima s-a dus prea repede
 

lelia

Well-Known Member
Vai cat sunt de frumosi !!!! :visator:
In curand Serena Land va deveni Paradisul Rozelor .... :visator:
Ai o adevarata colectie de minunatii ! sa-ti traiasca ,sa te bucuri de frumusetea lor !
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Alistar, Grace si Janet i-am trecut pe lista ca-s prea frumosi ca sa le rezist :D
Imi mai place tare mult ultimul din randul trei dar ala n-are nume...nu stii cum il cheama??
 

nick1971

Active Member
noutati

ultimul e Velvet Fragrance, are parfum maxim si o culoare... :visator: e din comanda de primavara de la Lottum
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Ti-a inflorit Baronul - cum e? parfumat? de-aia astept sa-l vad pe viu si la mine. Cafe e de senzatie, anul asta cred mai frumos ca in primul an...
 

nick1971

Active Member
Baronul nu mi s-a parut foarte parfumat, nici nu e deschis complet, cu toate ca Velvet Fragrance mirosea din faza de boboc. Cafe e floarea dupa 2 zile, sigur a inflorit luni dimineata, cand se deschide e si mai frumos.

si alte noutati de dimineata :D

se pregateste: Eden Rose, Friesia, Giardina, Pearl, Chippendale...
 

nick1971

Active Member
vreau sa fac si eu dulceata :) sa nu mai zica familia ca in afara de frumusete nu aduc nici un beneficiu, de trandafiri vorbesc :rofl:
dar nu stiu, din ce am, care poate fi mancat :)
 
Sus