Trandafiri Nick

nick1971

Active Member
cistele1 a spus:
nick1971 a spus:
Multumesc! :D pana acum aproape 100, in curand 160 :)
Adevarul e ca la cat spatiu e in gradina ta, si daca ai avea de doua ori mai multi trandafiri, tot ar mai fi loc pt altii...
Te ocupi singura de ea sau ai ajutoare? Ma gandesc cat timp ia numai sa musuroiesti trandafirii...
singura, dar nu ma plang, imi place ce fac :D
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Daaaaa, iti place? Ai terminat de sapat gropile pentru aia 60? :mrgreen:

Eu azi am musuroit 33 si am sapat 7 gropi si de la musuroiul nr, 12 deja nu ma mai indreptam de spate :rofl:
 

nick1971

Active Member
:) 12 si-au gasit deja locul, mai sunt 44 de la Lottum, daca vor fi toti, si 6 de la unguri, daca s-o concretiza. si am doar 10 gropi facute :)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
:tavalit: :tavalit: :tavalit: Parca te vad plangand pe aici peste cateva zile, ca ti s-a lipit cazmaua de mana
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Nu mai plange, baby!! Eu am plantat vreo 12 pana acum, urmeaza 11 de la sarb si vreo 3 de la Starkl si inca vreo 20 de la Lottum + unguri. Doar 46 de gropi de facut :rofl: :rofl: :rofl:
Oricum, la mine e slabut ce-i de facut fata de tine. Dar cum stiu ca si tu, ca si mine, te distrezi cu cazmaua prin gradina ne putem plange una alteia dupa ce vom termina de sapat :)
 

nick1971

Active Member
dar eu nu plang :) pentru ca ma gandesc la cum va arata gradina la vara... si-mi trece si oboseala si durere de sale :rofl:
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
pai si nu putem sa ne plangem pana la vara??? Eu ma gandesc ca mi-am luat trandafiri cat china (adica multi), o parte n-o sa-i vad la fata ca vor veni mititei si pana infloresc o sa albesc si pe altii, ca sa-i vad in adevarata lor splendoare trebuie sa mai astept vreo 2-3 ani.
Daca intre timp emigram, ce fac, las gradina aici si eu n-apuc sa-i vad???
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Gabi, pai cum sa emigrezi si sa-i lasi aici...nu emigrezi :evil:

Eu deja plang, ca umblu indoita de spate, e prea dureros si greu sa ma indrept, asa ca umblu cocarjata :evil: Am facut si azi o tura de gropi si inca niste musuroaie, mai am doar 5 gropi de facut :petrecere:
 

gabrielais

Active Member
claude a spus:
Eu deja plang, ca umblu indoita de spate, e prea dureros si greu sa ma indrept, asa ca umblu cocarjata :evil: Am facut si azi o tura de gropi si inca niste musuroaie, mai am doar 5 gropi de facut :petrecere:
lasa Claude ca asa ne mentinem slabe, tinere si frumoase ;-)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Oricum e mai palpitantdecat sa mergi la sala :rofl: Eu cu kilogramele nu am avut niciodata probleme, cat despre tinere si frumoase....ha, ha, ha, tu crezi ca am timp sa ma uit in oglinda? :rofl:
 

nick1971

Active Member
gradinar1 a spus:
pai si nu putem sa ne plangem pana la vara??? Eu ma gandesc ca mi-am luat trandafiri cat china (adica multi), o parte n-o sa-i vad la fata ca vor veni mititei si pana infloresc o sa albesc si pe altii, ca sa-i vad in adevarata lor splendoare trebuie sa mai astept vreo 2-3 ani.
Daca intre timp emigram, ce fac, las gradina aici si eu n-apuc sa-i vad???
ma lasi pe mine sa am grija de gradina si-ti trimit poze :D
 

nick1971

Active Member
nick1971 a spus:
pana acum aproape 100, in curand 160 :)
am avut rabdare in seara asta sa fac inventar :rofl: fix 160 buc, inclusiv cel ce va veni de la bulgar, 119 soiuri.
sa-mi dea Dumnezeu sanatate sa-i vad infloriti la vara :D
 

Rose

Active Member
Doamne, cat de frumos! Cat de bogata trebuie sa te simti cu atatea comori in gradina! Abia astept primavara sa ma bucur alaturi de tine pt atatea frumuseti!
 
Sus