Trandafiri Mymo

aleynad

Active Member
Moderator
stiu, Gabriela, teoretic merg si vara, dar partea proasta este aceea ca pe timp de seceta trebuie sa ii uzi, ca sa nu li se usuce pamantul din jurul butasului, in timp ce din august/septembrie incolo nu trebuie sa mai stai cu grija asta :D
 

mymo

Active Member
Daniela,nici eu nu am reusit cu ei vara dar Riana a reusit,i-a pus mai la umbra.O sa incerc si eu chiar azi cu Kronenburg.
Pocalinda,iti dau cu placere.
 

Pocalinda

Member
Multumesc, o sa te trag de maneca spre sfarsitul lui august. :hug: eu n-am curaj acum sa-i plantez, mi-ar parea rau sa nu se prinda.
 

mymo

Active Member
Asaaa,azi am pus la prins trei lastari de Kronenburg,i-am pus cu petul in cap si n-am infiletat capacul.I-am pus la umbra,dupa um m-a invatat Riana.Acum,cu Dumnezeu inainte! :D
A inflorit si pomisorul:

Si inca un necunoscut portoaliu:

In rest,tot aia care au mai fost,dar vreau sa spun ca cel rosu este superb in realitate,e un rosu inchis catifelat si este trandafirul care-si pastreaza florile cel mai mult timp.
 

alfa

Active Member
Cred ca e superb la tine in gradina Mymo. Trandafiri, rhodo o gramada, lupini, bujori, si tot felul de minunatii mici si mari :eek: :eek: Super! Bravo!
 

mymo

Active Member
Rhodo nu mai sunt,chiar ieri i-am curatat de florile uscate :(
Multumesc frumos,este loc si de mai bine :D
 

riana

Active Member
iti doresc din suflet sa se prinda trandafirii. as vrea si eu un lastar din cel galben catarator. te rog sa-mi spui ce pot sa-ti dau in schimb.
 

riana

Active Member
daca nu iti e greu poti sa-mi trimiti si acum, dar sa-mi spui ce sa-ti trimit eu.
 

mymo

Active Member
:rofl: ce figura esti.
O sa vreau si eu de la tine catarator rosu,dar in toamna cand le pregatesc "cresa".Ok?
 
Sus