Trandafiri Mihai

mihai63

Member
Multumesc si ma bucur ca va plac.
Al doilea este un urcator si se numeste Moonlight.
De curiozitate am numarat cati trandafiri am in gradina.Sunt 44 de trandafiri si cred ca nu ma opresc aici :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
Mie-mi plac primul si ultimul, dar nu te supara pe mine, e o chestiune de gust. Dupa trandafirii roz nu ma omor.
As fi fost curios cum arata si tufa lor, in sine.
 

alfa

Active Member
Foarte frumosi Mihai :D Mie imi place si cel roz, din a doua, respectiv a treia poza. In general imi plac trandafirii cu multe petale :oops:
 

mihai63

Member
Va multumesc pentru aprecieri.
Albela,intr-adevar cel indicat de tine este Sterling.A inflorit de doua ori anul asta si destul de bogat as spune eu.
Domnule Noidoi+,sincer sa fiu eu unul sunt adeptul unei gradini in tonuri vesele,optimiste.De aceea se gasesc culorile respective.
Voi pune poze si cu tufa in ansamblu,din cate imi aduc aminte se numeste......Garden of roses 8)


P.S Ma bucur ca activati pe acest forum si ma gandesc ca mai avem o multime de lucruri de invatat de la domnia vostra.
As dori sa-mi scuzati indiscretia ,dar de unde vine nickname-ul Noidoi+???
 
A

Anonymous

Guest
Vine de la "noiDoi", adica eu si cu sotia mea, fara ea as fi nimic. Ceva aproximativ scrie si pe verighetele noastre, in interior.
"+" are mai multe interpretari, e gaselnita mea. Se vrea (poate) ceea ce iese din minutzele si neuronii nostri. Gradinile corecte, pline uneori de sobru si seriozitate, alte ori de rafinament, simplitate si neaparat dragoste.
Hai sa zicem ca "+" poate insemna foarte bine dragoste sau iubire, sau... invers.

Evident ca nu am nimic cu culorile optimiste, fiecare "vede" gradina cum crede potrivit sufletului si proiectiei lui in gradina. Eu doar mi-am manifestat aprecierea fata de cei doi trandafiri.
 

mihai63

Member
Cu "Noidoi" aveam eu o intuitie,cu "+"nu eram lamurit ,dar acum sunt intrutotul de acord cu tine.
Semnului"+"eu i-am dat o cu totul alta semnificatie........
 

sicora fabian

Active Member

Ce soi este acesta, Mihai?
Ai cumva si o fotografie cu un boboc semideschis? Dupa cum arata inflorit, cred ca are un boboc nobil!
Imi place si sunt putini trandafiri care sa-mi placa!
 
A

Anonymous

Guest
Nu-i cazul, explicatiile sint asa cum le-am postat eu. Nu "vind cornichon" :rofl:
 
A

Anonymous

Guest
....si eu am vrut sa-ntreb, poate a folosit ca sinonim pt.: delicat, cu prestanta, cu tinuta deosebita, placut inimii lui, etc. Poate inoveaza, cine stie .
 
Sus