Trandafiri Mihai

mihai63

Member
Au inflorit trandafirii si la mine....in sfarsit :rofl:
Din pacate ma confrunt cu o problema ivita din neglijenta mea.
Nu am pastrat ambalajul de la niciun trandafir si acum nu stiu cum se numesc.
Ma puteti ajuta sa identific soiurile?
MULTUMESC!


 

mirela06

Active Member
Doamne ce frumuseti. Sa-ti traiasca. Primul pare a fi arlechin, ceilalti nu cunosc. Orcum vei afla in timp. Trebuie, din atitia sa stie, daca nu patesti ca mine,sa ai doar trandafiri frumosi :rofl:
 

ACHIMENES

Member
Mihai daca i-ai luat de la Rona Land poate te pot ajuta, eu am pastrat toate ambalajele trandafirilor cumparati de acolo :)
 

ACHIMENES

Member
Pai tocmai ai spus tu pe la liliac parca, ca ai fost pe acolo in primavara si m-am gandit ca fiind acolo nu te-a rabdat sufletul si ai luat si cativa trandafiri, cum procedeaza unii (ca mine de ex) :( :( :)
 

mihai63

Member
ACHIMENES,tot ce am cumparat de la Ronaland am plantat in gradina din spatele casei.
Cei plantati anul asta stiu cum se numesc deoarece am facut un info:
-furnizor
-soi
-caracteristici,etc
Precizez inca o data ,cei din poze sunt plantati acum 3-4ANI.
 
A

Anonymous

Guest
mihai63- aia orange sunt foarte infloritori si cu port inalt?
pt ca daca e asha cred ca am si io in gradina si cred ca mai am pe undeva si pozele de la el
sa le caut si poate te pot ajuta
nu mai retzii erau "teabird"?
http://community.webshots.com/album/572871300qzwSDV
uita-te pe aici la ce-i orange si zi daca seamana
 

mihai63

Member
Elf_a,m-am uitat si este odiferenta intre ce am eu si trandafirul tau orange.......al meu are in mijlocul florii o nuanta de galben pai....dar daca si al tau are acea nuanta inseamna ca sunt din acelasi soi.
Multumesc!
 

mirela06

Active Member
Foarte frumosi Mihai . Sa -i ai sanatosi si sa faca flori multe sa incinte si pe tine ,si pe cei are privesc asa minuni :D
 

mg

Member
padrian a spus:
........pozeaza in mod macro trandafirii !!!...........
Da, sfatul este bun pt toata lumea , insa cu ce aparat ???? Pocnitorile acestea pe care le are toata lumea , nu permit asemenea poze ! Poate un DSLR care este mult mai scump ....
 

mirela06

Active Member
Ei,Mircea, Sa avem ce poza ca de aparate, ce sa facem, sunt bune si ale oastre. Eu una ma multumesc cu al meu si-i admir pe cei care au ceva mai deosebit :)
 
A

Anonymous

Guest
mihai florile care infloresc mai spre sfarshitul perioadei lui de inflorire au
e ciudat ca acelashi trandafir la umbra infloreste orange -orange si puiul lui care sta in soare are petalele din mijloc mai spre galben (e butash prins de mine din trandafirul cumparat)
inseamna ca in cateva zile itzi pot spune cum il cheama,doar sa-mi cat dosaru cu trandafiri)
 

padrian

Member
eeeeeeeeee

mai departeaza putin ... zoom inainte de jumatate...mai lasa si putin loc pe margini ...nu umple tot cu trandafirul ;-)
 

padrian

Member
aaaaa si.....

cred ca toate "jafurile" din comert au deja functia macro ...nici al meu nu este DSLR
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Mihaita daca nu ai surprins si albina in excercitiul polenizarii............. :mrgreen:
 
Sus