Trandafiri (Maria) Clematite

lelia

Well-Known Member
Numai frumuseti !!! sunt deosebiti ! :visator: imi plac toti dar ii ador pe cei simpli,euforia ,hanseat ,litte artis .....absolut ,,deliciosi ” :visator:
iLuna e o draguta ....vad ca ii pac plimbarile printre roze ,e gradinarul sef :rofl: :*
 

geodezia

Well-Known Member
Cred ca vrea sa faca ce a realizat d-na de la eutopia mall la Mindru -Loc adica 40 de ha de trandafiri macar am avea si noi unde sa ne ducem sa vedem toate rosele din lume .ar fi super ..na ca incepui sa visez
 

elianna

Well-Known Member
Wow! Ce frumoase si multe :hipnotizat: Putere sa le ingrijesti pe toate si sa te bucuri de multe flori. Deja cate ceva mi-a facut cu ochiul :)
 

clematite

Well-Known Member
monika 82 a spus:
Superbi!Mi-a atras atentia Wild Rose, il aveti in oferta din toamna?Multumesc! :*
Pai, e un maces (i-am zis Wild ca nu stiu cum se numeste) iesit dupa ce am pierdut un trandafir, si l-am tuns eu asa, ca sa pun o clematita pe el. Acum nu mai are flori, dar e imbracat in Blue Angel ;-)
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Maria, si mie mi s-au lipit ochii de Wild Rose :rofl: Culmea e ca exista un trandafir cu numele asta, se mai numeste si Wild rose of the woods ;-) Si am mai ochit cativa, dar cred ca doar daca mi-i pun pe cap, ca spatiul e cam gata :roll: Lasa ca zilele urmatoare mai dau ceva ture sa vad pe unde mai pot inghesui ceva :rofl:
 

clematite

Well-Known Member
:rofl:
Mama, :rofl: , am vrut sa fie o gluma, sa nu zic maces :rofl:
Sa nu va suparati ca v-am indus in eroare :oops:

As mai pune poze dar la unii, au facut cateva floricele, sunt plantati tarziu, si au fost si cam rahitici (adica ce nu s-a putut trimite sau care au avut accidente :D ), si nu se poate vedea cum arata tufa sau cum creste, poate mai incolo, sa isi mai revina.

Voi pe unde puneti alte flori, dupa varietati, in topicurile lor?
 

clematite

Well-Known Member
lelia a spus:
Numai frumuseti !!! sunt deosebiti ! :visator: imi plac toti dar ii ador pe cei simpli,euforia ,hanseat ,litte artis .....absolut ,,deliciosi ” :visator:
iLuna e o draguta ....vad ca ii pac plimbarile printre roze ,e gradinarul sef :rofl: :*

Gradinar si inspector! ;-)
 

sarselia

Active Member
Moderator
Maria sunt de vis toti trandafirii tai si bineinteles ca am ochit si eu cativa.Nu multi ca si la mine spatiul incepe sa devina neincapator insa musai tare trebuie sa ii am. :) :) :) :) :)
 

Roxana Peled

Active Member
clematite a spus:
Voi pe unde puneti alte flori, dupa varietati, in topicurile lor?
Eu de regula pun la "Florile din gradina 2014" atunci cand am doar cate o poza din fiecare tip sau la topicul fiecarei plante cand am o colectie. Ca la caldaruse de exemplu ... am 5 caldaruse inflorite, pun la caldaruse (Aquilegia :D )
Ma gandeam insa acum cateva zile ca mi-as deschide un topic cu gradina mea. Asa cum avem topicuri cu trandafirii fiecareia dintre noi am putea avea si topicuri cu gradinile fiecareia in care sa punem toate florile la un loc si poze cu ansambluri si asa mai departe. Uite, chiar o sa ma duc sa deschid unul ... doar sa vad unde sa-l pun :gandit:
 

clematite

Well-Known Member
Roxana Peled a spus:
clematite a spus:
Voi pe unde puneti alte flori, dupa varietati, in topicurile lor?
Eu de regula pun la "Florile din gradina 2014" atunci cand am doar cate o poza din fiecare tip sau la topicul fiecarei plante cand am o colectie. Ca la caldaruse de exemplu ... am 5 caldaruse inflorite, pun la caldaruse (Aquilegia :D )
Ma gandeam insa acum cateva zile ca mi-as deschide un topic cu gradina mea. Asa cum avem topicuri cu trandafirii fiecareia dintre noi am putea avea si topicuri cu gradinile fiecareia in care sa punem toate florile la un loc si poze cu ansambluri si asa mai departe. Uite, chiar o sa ma duc sa deschid unul ... doar sa vad unde sa-l pun :gandit:
Ar fi tare bine, ca sa putem sa ne inspiram unii de la altii. Mie mi-ar placea sa ma uit prin alte gradini sa ma inspir ca nu ma prea ajuta bibilica :rofl:
 

Roxana Peled

Active Member
:rofl: Dragut! Sunt sigura ca te ajuta dar un strop de inspiratie e intotdeauna bine venita :D
Sa stii ca eu am deschis deja un topic la "plante ierboase de gradina".

Sper sa-mi urmati si voi, dragii si dragele mele, ca tare mi-as dori sa mai arunc cate un ochi pe la altii prin gradini :rofl: !
 
Sus