Trandafiri Madairina

elipopa

Active Member
foarte frumosi! si harnici! ai mei ma tin ca pe ace, greu se misca, mai ales cei noi!!
sa te bucure cu multe, multe flori!
 

Rose

Active Member
Sunt foarte frumosi! Cat de elegant este cel portocaliu, iar cel grena pare foarte catifelat! Cum se numesc?
 

lucia2002

Active Member
madairina a spus:
Cel rosu este Don Juan iar bobocelul este Moonlight. Pe cel portocaliu nu stiu cum il cheama.
Imi place Don Juan. Este un trandafir seducator, caruia i se potriveste grozav numele. Imi place culoarea dar si forma florii este deosebita, unica. Il astept si eu sa infloreasca cu atat mai mult cu cat acum doi ani, in urma unei mutari dintr-un loc in altul, era sa-l pierd.
 

madairina

Member
lucia2002 a spus:
madairina a spus:
Cel rosu este Don Juan iar bobocelul este Moonlight. Pe cel portocaliu nu stiu cum il cheama.
Imi place Don Juan. Este un trandafir seducator, caruia i se potriveste grozav numele. Imi place culoarea dar si forma florii este deosebita, unica. Il astept si eu sa infloreasca cu atat mai mult cu cat acum doi ani, in urma unei mutari dintr-un loc in altul, era sa-l pierd.
Este deosebit si miroase foarte frumos
 

mihaelacr

Member
la mine din ce am pus in toamna doar 3 nu s-au prins, iar cei de la farkas au toti bobocei, unul a inflorit de o saptamana, ceilalti cred ca intr-o zi doua; ce vroiam eu sa intreb pe o discutie activa, a incercat cineva semintele de trandafir? ceva in genul http://bihor-shop.com/, mie imi vine sa le incerc pe toate, doar ca mi se par un pic sf
 

dancoman

Member
mihaelacr a spus:
la mine din ce am pus in toamna doar 3 nu s-au prins, iar cei de la farkas au toti bobocei, unul a inflorit de o saptamana, ceilalti cred ca intr-o zi doua; ce vroiam eu sa intreb pe o discutie activa, a incercat cineva semintele de trandafir? ceva in genul http://bihor-shop.com/, mie imi vine sa le incerc pe toate, doar ca mi se par un pic sf
Stati linistite,este pacaleala,trandafirii fiind hybrizi semintele lor nu vor da nastere aceluias trandafir(exact ca la samburii de pom altoit),in plus pretul este enorm ,pentru 3 seminte 30ron!!!!!???...eu am incercat sa obtin din seminte ,dar dureaza mult pana incoltesc,iar rata de pierdere este mare!!La banii astia gasiti trandafiri mult mai valorosi.(mihaelacr daca vei urmarii comenzile de pe egradini ai sa gasesti trandafiri din toate soiurile)
 
Sus