Trandafiri Lottum

zamfira

Member
In sfarsit a inflorit si la mine unul din comanda din primavara
Molineux , putin cam imbujorat.

Sper ca la urmatoarele flori sa isi revina la culoarea normala
 

nick1971

Active Member
si eu, in sfarsit, am double Delight, nu am simtit un parfum mai puternic pana acum :visator:

si Evelyn Dheliat deschis complet
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Amandoi imi plac la nebunie!! Pe ghislande il vanez de mult, l-am comandat la Petrovici deja dar pe American Pillar la tine l-am vazut si mi s-a parut deosebit :)
 

bebe Iris

Active Member
Multumesc Mada! Sa cresca si iti trimit eu lastar...deocamdata unicul lastar e plin de flori si vad ca nu creste deloc :rofl:
Belisima, foarte frumosi, mai ales Mini Eden...am si eu 2 Eden unul mini si unul din celalalt...dar nu prea le place viata, sunt tare piperniciti :roll:...probabil prefera soare mult.
 

Rose

Active Member
Summer song este cu adevarat deosebit! Imi place tare mult culoarea lui! Cred ca e super parfumat!!!! Te invidiez!
 

carla

Active Member
Ce bine le-ai prins culorile, sunt foarte frumosi. Iar Summer Song vad ca se uita in sus la tine, al meu are coditele florilor tare subtiri si floarea se apleaca rau de tot :(

In alta ordine de idei, a reusit olandezul sa-mi ameteasca un trandafir, Sweet Juliet a ieşit ... ROSU :x
 

bradut

Well-Known Member
Rose, intr-adevar, Summer Song are un parfum superb.

Carla, doar in prima faza floarea sta in sus. Pe parcurs se apleaca.
 

carla

Active Member
M-am lamurit, trandafirul rosu pe care l-am primit in locul lui Sweet Juliet e Benjamin Britten (pe care-l mai am si de la sarb).
Deci m-am trezit cu o dublura si mi-a stricat si combinatia, il plantasem langa Munstead Wood si rosu cu purpuriu nu prea se pupa :p
 

nina77

Member
Imi pare rau ca ti-a stricat planurile, Sweet Juliet e foarte frumos.Daca te hotarasti sa-l dai pe B.B., eu as fi interesata sa-l cumpar. :D
 

carla

Active Member
Ti-l donez cu placere in toamna :D Gradina mea e prea mica si prea plina ca sa mai am loc de dubluri
 

claude

Well-Known Member
Moderator
Haaaa, ce ma bucur ca mai are cineva Caffe, sa vad pe real cum infloreste, ca al meu cand am plecat nu deschisese bobocii si pe cand revin acasa se trec :) E foarte frumos Caffe, cum se comporta floarea dupa 2-3 zile, se decoloreaza ?
 
Sus