Trandafiri Lelia

lelia

Well-Known Member
Va multumesc ! sunteti dragute !
La ce frumuseti am vazut eu pe aici :hipnotizat: eu nici macar inceput de colectie ,nu pot spune ca detin.
Ca sa fie si mai putini ,mi-au scos 4 bucati cu tot cu radacini :(
 

nick1971

Active Member
superbi!!! si deosebiti! e unul ciocolatiu, asa e el sau poza-i de vina, ca-i frumos rau :D
 

lelia

Well-Known Member
Nu stiu cum se numeste ,e din lastar primit de la Mymo .Multu' din nou Mymozel :hug: e cel mai frumos trandafir din gradina :indragostit:
Trandafirii mei nu au nume ,sunt prinsi din butasi ,,agatati '',cei 4 buc. cumparati ,numai ce scria pe eticheta n-au fost ......

Nick ,telu' e de vina :oops: trandafiru-i rosu ,un rosu frumos .......
 

lelia

Well-Known Member
Primul inflorit :





si piticii ,de la care am ramas doar cu pozele ,au fost casapiti de ......bine ca nu i-a furat de tot :(
 

belisima

Well-Known Member
:D foarte frumos primul,cum se numeste?
si piticutii ,plini de flori,sper sa reusesc sa iau si eu cateva ghivece anul asta!
 

nick1971

Active Member
ce e primul? e superb!
se intampla si la voi? eu cand dau click pe pozele Leliei, le vad albastre :eek:
 

lelia

Well-Known Member
Nu stiu cum se numeste ,a fost cumparat ca peace :?
Piticii au fost superbi ,doar ca a intrat cineva si i-a taiat din fata pamantului, eram curioasa sa vad cum se dezvolta ,ii am doar de un an :(
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Vai ce oameni! Ti-au taiat complet florile?
Mie imi vine sa plang si cand gasesc cate un bobocel rupt de pisici (zic eu, ca or fi ele, nu vreau sa cred ca e rautatea altora :roll:)...
 

gradinar1

Well-Known Member
Moderator
Lelia, imi pare tare rau pentru tine....te chinui atat sa cresti o floare...nu pricep de ce sunt unii asa ingusti la minte
 

lelia

Well-Known Member
Am fost foarte suparata ,a venit pregatit ,cu foarfeca sau cutit ,a taiat mai mult de jumatate din fiecare tufa ,a pierdut o parte din lastari prin gradina .....anul trecut mi-au luat 4 buc. cu totul ,tot in perioada asta ,probabil s-au uscat iar acum incerca din butasi ........
Sper sa-si revina... iar hotu sa fi auzit cate i-am urat si sa nu mai sara gardul :|
 

Caramell

Well-Known Member
Administrator
Moderator
Ce rau imi pare. A taiat si lastarii fara flori? E de necrezut, cata rautate! :(
 
Sus