Trandafiri la schimb

RaluKa

Member
Multumesc muult. El m-a inspirat sa cumpar in toamna trandafiri f parfumati. Toata curticica este parfumata de la el. Doar vecinii il imping inapoi... Eu as fi fost incantata sa se reverse la mine!
 

RaluKa

Member
L-am cumparat ca urcator, numai ca are mai mult caracteristici de tufa inalta. Un pui de-al lui pe care l-am plantat la tara nu prea s-a dezvoltat... Dar florile si parfumul sunt identice.
 

Gabiuta

Well-Known Member
Moderator
Raluka,iti dau eu lastari din Isaac.Este usor ca ne putem vedea.Vorbim si de altii daca vrei...
 

andreya

Member
La mine nu a mai plouat de doua luni...am doar cativa trandafiri care reusesc sa mai scoata cate o floare, doua. La voi cum e?
 

cristinaf

Well-Known Member
Are cineva rambler "Chevy chase"? Imi doresc un butas... inradacinat... neinradacinat, ca de vanzare nu e pe la noi (sau cel putin n-am gasit eu), si tocmai ce m-a lovit rau amorul. :roll:
 

Bogdandimitri

New Member
nici la noi nu a louat dar la baza radacininilor am pus amestec de piatra cu nisip, apoi paie, apoi pamintul cu radacina si iar ceva paie. intradevar, e ceva mai mult de sapat la groapa trandafirului la plantare dar se mentine o umiditate relativa suficienta daca ud o data pe saptamina sau la 2 saptamini.
 

Bogdandimitri

New Member
Buna!
Daca mai sant disponibili...as dori Luchian si o tufa Crimson Glory....contra cost....in schimb nu am trandafiri sa-ti ofer.....
Buna, mai ai Luchian? As dori sa cumpar macar in butas. 0749570942. I-am vazut la Iasi in botanica, din pacate nu au de vanzare. Nu am ce sa ofer la schimb intrucat sunt inceator si abia am inceput sa pun in gradina soiuri romanesti - petrina, foc de tabara...
 

Bogdandimitri

New Member
Pentru ca mi-am marit sortimentul de trandafiri si la toamna trebuie sa-i plantez la locul definitiv, am facut un inventar al tufelor "dubluri" la care trebuie sa renunt.
Daca este cineva interesat, postez aici lista cu ce voi disponibiliza :
-Luchian- 8 buc.
-Crimson Glory- 4 buc
-Rumba-2 buc
-Queen Elisabeth- 3 buc
-Super Star-1 buc
-Alb-1 buc. nu stiu cum se numeste
-M-me Meilland-1 buc

Tufele sint destul de mature si maaari, le voi scoate doar la sfirsitul lui octombrie cind vor fi la finalul perioadei de vegetatie.
As dori sa cumpăr Luchian și mme. Meilland. 0749570942
 
Sus